13:10 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)
  61

  Renginys vyksta Strasbūre nuo rugsėjo 30 iki spalio 4 dienos. Anksčiau jame dalyvauti atsisakė nauja Ukrainos delegacija, nors kai kurie politikai ten vyks savo iniciatyva

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Konservatorių partijos "Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" narys Emanuelis Zingeris ir liberalas Simonas Gentvilas nusprendė nedalyvauti Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rudens sesijoje. Apie tai buvo pranešta konservatorių Facebook paskyroje.

  ETPA sesija
  © Sputnik / Доминик Бутен

  Šį sprendimą politikai priėmė kaip protesto prieš Rusijos sugrįžimą į organizaciją ženklą.

  Anksčiau naujoji Ukrainos delegacija ETPA oficialiai atsisakė dalyvauti rudens sesijoje, paaiškinusi tai "Ukrainos reakcija į Rusijos Federacijos sugrįžimą į ETPA sesijų salę".

  Ukrainos delegacijos vadovė, Aukščiausiosios Rados deputatė iš partijos "Tautos tarnas" Jelizaveta Jasko pareiškė, kad atsisakymas dalyvauti sesijoje — Kijevo "nuoseklumas", nes antraip Ukraina išreikštų sutikimą tapti "neteisėto Rusijos sugrįžimo proceso" dalimi. Jasko taip pat paragino kitų šalių — Europos Tarybos narių delegacijas "parodyti solidarumą" ir boikotuoti plenarinį posėdį.

  Kartu ji pabrėžė būtinybę palaikyti dialogą su Rusija.

  "Gavę Jasko solidarumo prašymą — negalime į jį numoti ranka. Todėl vieningai priėmėme sprendimą nedalyvauti Asamblėjos rudens sesijoje, turint omenyje Rusijos tarptautinių įsipareigojimų ignoravimą ir tolimesnį karinės agresijos demonstravimą", — pareiškė Zingeris.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, pati Jasko dalyvaus ETPA sesijoje kaip viešnia.

  Į rudens sesiją atvyks keturi Aukščiausiosios Rados deputatai. Anot deputato Aleksejaus Gončarenkos, parlamentarai "atvyko į Asamblėją neformaliam darbui, konsultacijoms" ir kitiems renginiams.

  Rudens sesija vyksta nuo rugsėjo 30 iki spalio 4 dienos Strasbūre.

  Rusija ir ETPA

  2014 metais Rusija prarado savo įgaliojimus ETPA įvykių Ukrainoje ir Krymo susivienijimo su Rusija fone. Maskva nustojo siųsti dokumentus savo delegatų akreditacijai, o 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol Rusijos teisės bus visiškai atkurtos.

  Šiais metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją, o po to ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią dalyvauti Rusijos parlamentarams. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis rusų teises.

  Kai kurios delegacijos pasisakė prieš visišką Rusijos teisių atkūrimą. Tarp jų Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos deputatai.

  Interviu Sputnik Lietuva Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas tai, kas vyko, pavadino "politiniu cirku". Jo manymu, suderinta Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės reikšmingos įtakos ETPA.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)

  Dar šia tema

  Ukrainos delegacijos ETPA vadovas pavadino Zelenskį "neišmanėliu"
  Politologas: Lietuva pademonstravo ES vertybių negerbimą Rusijos ir ETPA klausimu
  Saksonijos premjeras ragino panaikinti sankcijas Rusijai, jai sugrįžus į ETPA
  Sluckis: Rusija yra pasirengusi ginti savo įgaliojimus ETPA
  Rusija sumokės ETPA įmoką už pastaruosius dvejus metus
  Tegai:
  Lietuva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos