15:07 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Kijevo atstovė paskelbė apie ETPA susikūrusią bendruomenę, kurios pagrindinė užduotis — priešintis Rusijai, taip pat, grupės nariai ketina "tęsti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką". Zacharova "palaikė" "Baltic Plus" planus

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova su ironija pagyrė Ukrainos delegacijos ETPA vadovę Jelizavetą Jasko už grupės "Baltic Plus" grupės sukūrimą.

  Anksčiau Kijevo atstovė paskelbė apie Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje susikūrusią bendruomenę, kurios pagrindinė užduotis — priešintis Rusijai. Grupę sudaro Ukraina, Lietuva, Latvija, Estija ir Gruzija. Be kita ko, grupės nariai ketina "tęsti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką".

  Zacharova "palaikė" "Baltic Plus" planus.

  "Kokie šaunuoliai: jie jungiasi į grupes, kad galėtų tęsti Rusijos politiką — Krymo aneksijos nepripažinimo politiką! Kaip galima pripažinti tai, ko nebuvo? Aneksijos nebuvo, todėl jos pripažinti neįmanoma", — juokavo ji Facebook.

  Be to, diplomatė išskyrė Kijevo atstovę.

  "O Jelizavetai Jasko už iniciatyvą ypatinga pagarba..." — apibendrino Zacharova.

  Šią vasarą ETPA atkūrė Rusijos delegacijos įgaliojimus, dėl ko Ukrainos delegacijos vadovas Vladimiras Arjevas paskelbė Ukrainos sprendimą palikti ETPA sesiją. Estijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos delegacijos taip pat nusprendė sekti Ukrainos pavyzdžiu, tačiau vėliau paaiškėjo, kad Asamblėjoje liko vienas Kijevo atstovas, o ETPA darbo "boikotas" tetruko pusantros dienos.

  ETPA rudens sesija prasidėjo Strasbūre pirmadienį ir truks iki spalio 4 dienos. Naujoji Ukrainos delegacija atsisakė dalyvauti posėdžiuose, tačiau tęs konsultacijas su partneriais.

  Rusijos parlamentarams buvo taikomos ribojamosios priemonės, Krymui sugrįžus į Rusijos sudėtį.

  Dar šia tema

  Gruzija protestuoja prieš Rusijos grįžimą į ETPA
  Valstybės Dūma įvertino Lietuvos politikų sprendimą "boikotuoti" ETPA sesiją
  Senatorius: Baltijos šalių, Gruzijos ir Ukrainos protestai prieš Rusiją ETPA beprasmiai
  Nesėkmingas demaršas ETPA: Europa neparėmė Baltijos šalių "kovoje" su Rusija
  Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Marija Zacharova, Kijevas

  Svarbiausios temos