02:04 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (323)
  116

  Pasak Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, Minskas gali turėti problemų dėl regiono šalių sprendimo nepirkti šioje jėgainėje gaminamos elektros

  VILNIS, spalio 2 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamašunienė paskelbė, kad Baltarusijos AE paleidimas gali įvykti vėliau nei suplanuota, rašo leidinys "Ekspress-nedelia".

  Anot jos, Minskas gali turėti problemų dėl regiono šalių sprendimo nepirkti naujojoje atominėje elektrinėje gaminamos elektros energijos.

  "Atitikti visų protokolų reikalavimus nėra paprasta pačiai Baltarusijos atominei elektrinei, dar vertinant tai, kad mūsų kaimyninės šalys taip pat turi tą poziciją nepirkti elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės", — sakė Tamašunienė.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Baltijos valstybės iki šiol nesugebėjo vieningai apsispręsti elektros energijos įsigijimo iš Baltarusijos AE klausimu. Tačiau kartu jis pabrėžė, kad Vilnius neatsisako principinės pozicijos šiuo klausimu.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl Baltarusijos AE

  Lietuva ir Baltarusija turi skirtingas pozicijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos, todėl abiejų šalių santykiai paaštrėjo. Vilnius nuolatos kritikuoja projektą, visų pirma, nėra patenkintas statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Lietuva aktyviai priešinasi atominės elektrinės statybai, o šalies politikai susitikimuose su Europos valdžios atstovais bando įtikinti nepirkti energijos iš šios AE.

  Minskas ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Baltarusijos valdžia pabrėžė, kad stotis statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojaus nėra.

  Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis apgailestavo dėl pavėluotos kovos su Astravo AE. Jis pažymėjo, kad Vilnius tik visai neseniai kreipėsi į ES pagalbos šiuo klausimu. Premjero teigimu, jei tokių diplomatinių priemonių būtų imtasi anksčiau, tikimybė sustabdyti statybas ar paversti atominę elektrinę "saugia" būtų didesnė.

  Planuojama pradėti eksploatuoti Baltarusijos AE pirmąjį energijos bloką šį rudenį, antrąjį — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (323)

  Dar šia tema

  Lietuva paragino ES nustatyti Minskui "konkečias sąlygas" Astravo AE klausimu
  Visi metodai geri: kovodami su konkurentais Lietuvos politikai nieko nesibodi
  Ekspertas: iš visų Europos šalių tik Lietuvos netenkina Astravo AE
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Rita Tamašunienė, Astravo AE

  Svarbiausios temos