17:34 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  37

  Tbilisis siekia užmegzti dialogą su Maskva. Anksčiau ar vėliau Gruzijos piliečiai supras, kad reikia palaikyti draugiškus santykius su Rusija, mano senatorius Vladimiras Džabarovas

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Nors Gruzija parėmė Ukrainą proteste prieš Rusijos sugrįžimą į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA), greičiausiai, tai tęsis neilgai, pareiškė Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau naujoji Ukrainos delegacija oficialiai atsisakė dalyvauti sesijoje. Kijeve šis sprendimas buvo paaiškintas kaip "Ukrainos atsakas į Rusijos Federacijos sugrįžimą į ETPA posėdžių salę". Boikotą parėmė Gruzija ir Baltijos šalys. Lietuvai bus atstovaujama iš dalies. Latvijos delegacija atsisako dalyvauti plenariniuose sesijos posėdžiuose, tačiau ji tęss darbą politinėse grupėse ir komitetuose, o Gruzijos delegacija visai nedalyvaus ETPA darbe.

  Rusijos senatorius pažymėjo, jog Tbilisis siekia atkurti santykius su Maskva, todėl, greičiausiai, Gruzija neilgai palaikys šias rusofobiškai nusiteikusias šalis.

  "Manau, kad laikui bėgant, kai tik stabilizuosis padėtis Gruzijoje, bus galima atnaujinti oro susisiekimą, nuo kurio nutraukimo kenčia, beje, pirmiausia Gruzijos piliečiai. <...> Ir aš manau, kad žingsnis po žingsnio bus visiškai atnaujinti ir prekybiniai santykiai. <...> Aš manau, kad šita pasipiktinusių politikų karta, užaugusi ant [buvusio Gruzijos prezidento] Saakašvilio rusofobijos bangos, kuris visa tai iškėlė, laikui bėgant pasitrauks. Ir normalūs Gruzijos piliečiai anksčiau ar vėliau supras, kad be Rusijos bus sunku gyventi šiame pasaulyje. Draugauti su Rusija reikia, Rusija niekada nieko blogo nepadarė Gruzijai", — pasakė jis.

  Rusija ir ETPA

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  ETPA, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

  Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

  Anot Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktoriaus Dmitrijaus Solonikovo, Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės rimtos įtakos ETPA.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Puškovas Baltijos šalių deputatų atsisakymą dalyvauti ETPA sesijoje laiko naudingu
  Valstybės Dūma įvertino Lietuvos politikų sprendimą "boikotuoti" ETPA sesiją
  Senatorius: Baltijos šalių, Gruzijos ir Ukrainos protestai prieš Rusiją ETPA beprasmiai
  Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA
  Ukraina sukūrė "Baltic Plus" grupę ETPA, kad pasipriešintų Rusijai
  Zacharova įvertino grupės "Baltic Plus" sukūrimą ETPA
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Gruzija, Rusija

  Svarbiausios temos