21:10 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Parlamentaro teigimu, Rusija ir jos piliečiai ar nuolatiniai gyventojai neatitinka Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijų ir įsigyti žemės sklypų Lietuvoje negali

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Konservatorių frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir teisingumo ministrą Elviną Jankevičių prašydamas įvertinti, ar esamas teisinis reguliavimas yra pakankamas ir leidžia užkardyti galimus fiktyvius žemės sklypų įsigijimo sandorius, rašoma Seimo pranešime.

  "Konstitucijoje įtvirtinta, kad įsigyti nuosavybės teise žemę, vidaus vandenis ir miškus gali būti leidžiama užsienio subjektams, atitinkantiems Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus", — sako Kasčiūnas.

  Pasak jo, Konstitucijoje numatyta, kad Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinka užsienio juridiniai asmenys, taip pat kitos užsienio organizacijos, įsteigtos valstybėse, kurios neįeina į buvusios Sovietų Socialistinių Respublikų Sąjungos pagrindu įkurtas politines, karines, ekonomines ar kitokias valstybių sąjungas arba sandraugas ir kurios yra bent vienos iš šių sąjungų, susitarimų ar organizacijų narės.

  Jo teigimu, Rusija ir jos piliečiai ar nuolatiniai gyventojai neatitinka minėtų kriterijų ir įsigyti žemės sklypų Lietuvoje negali.

  Tačiau toks draudimas, pasak jo, apeinamas, Lietuvoje įsteigiant fiktyvias įmones ar nusiperkant Lietuvos įmones. Nors įmonės deklaruoja, kad įsigytame žemės sklype vykdys ūkinę komercinę veiklą, t. y. statys arba eksploatuotos tam skirtus pastatus ar įrenginius, tačiau, anot Kasčiūno, realiai jokios veiklos nevykdo.

  Politikas daro prielaidą, kad jie čia įsikūrę gali bandyti daryti tam tikrą įtaką politiniams procesams.

  "O tai jau gali kelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", — sako Kasčiūnas.

  Todėl Kasčiūnas prašo premjero ir teisingumo ministro įvertinti, ar esamas teisinis reguliavimas yra pakankamas ir leidžia užkardyti "galimus fiktyvius žemės sklypų įsigijimo sandorius".

  Konservatorių partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Anksčiau parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Birželio pabaigoje konservatoriai kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį prašydami nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, nes organizacija tariamai nukrypo nuo savo pradinių tikslų ir tapo "Rusijos vystymosi pasaulyje platforma".

  Dar šia tema

  Konservatoriai pareikalavo ištirti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikai
  Lietuvos "patriarcho" saulėlydis: Landsbergis išeina į "paskutinę kovą"
  Vilniaus košmarai pildosi: Lietuvos SGD terminalas dirba rusams
  Konservatorių intrigos: Ušackas pavargo nuo politikos. Ar nuo politikų?
  Iš kur "mėšlo srautai": "RuBaltic" atsakė Anušauskui
  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos