23:26 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Planuojama, kad valstybių vadovai taip pat kalbės energetikos nepriklausomumo, bendro atsako dėl Astravo atominės elektrinės bei transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimo temomis

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas rytoj su darbo vizitu atvyksta į Lietuvą, kur susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, praneša prezidento spaudos tarnyba.

  "Susitikime numatyta aptarti dvišalių santykių aktualijas, tarp jų Prezidento pasiūlytus trišalius Baltijos šalių vadovų susitikimus, ir baltų tautų paveldo išsaugojimo klausimus. Daug dėmesio bus skiriama regioniniam Baltijos šalių saugumui ir pasirengimui būsimajam NATO vadovų susitikimui", — rašoma pranešime.

  Taip pat pranešama, kad prezidentai aptars elektros tinklų sinchronizaciją, "Rail Baltic" įgyvendinimo eigą, Astravo atominės elektrinės klausimus bei transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimą.

  Susitikimo metu planuojama aptarti pozicijas dėl Europos Sąjungos finansinės perspektyvos, Rytų partnerystės, "Brexito" pasekmių ir mobilumo paketo.

  Tai atsakomasis Latvijos vadovo vizitas į Lietuvą, praėjus beveik dviem su puse mėnesio po prezidento Gitano Nausėdos vizito į Rygą. Abu vadovai taip pat buvo susitikę rugpjūčio 23 dieną Lietuvos ir Latvijos pasienyje minint Baltijos kelio 30-ąsias metines.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Latvijos sprendimas pirkti elektrą iš Baltarusijoje statomos atominės elektrinės yra politinis ir dėl to belieka tik apgailestauti.

  Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas, savo ruožtu, pažymėjo, kad vyriausybė dar nepriėmė tokio sprendimo.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Lietuva nuolat priešinasi projektui, teigdama, kad jis kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Vilnius kvietė kaimynus boikotuoti projektą, tačiau nesėkmingai. Tuomet Lietuvos valdžia įstatymų leidybos lygmeniu atsisakė pirkti elektrą iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje su Vokietijos kanclere Angela Merkel Nausėda sakė, kad Astravo AE statoma pažeidžiant saugos reikalavimus. Jo nuomone, objekto statybos vieta buvo pasirinkta remiantis geopolitiniais, o ne ekonominiais sumetimais.

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas, laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra rizikos.

  Dar šia tema

  Latvija sumažino akcizą stipriesiems alkoholiniams gėrimams 15 proc.
  Latvija paskyrė naują ambasadorių Lietuvoje
  Ekspertas: Lietuva ir Latvija demonstruoja neprofesionalumą INF atžvilgiu
  Tegai:
  Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos