05:17 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Šio sprendimo priežastys kol kas neskelbiamos. Rytų partnerystės aukšto lygio susitikimas, į kurį turėjo vykti diplomatai, turėtų prasidėti penktadienį

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras (URM) Linas Linkevičius atšaukė vizitą į Baltarusiją, praneša "Tut.by".

  URM atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė neįvardijo vizito atšaukimo priežasčių.

  Taip pat ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federika Mogerini (Federica Mogherini) atšaukė vizitą į Minską.

  Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius taip pat pranešė, kad neatvyks į Minską.

  Baltarusijos URM pažadėjo situaciją pakomentuoti vėliau.

  Anksčiau buvo planuota, kad Rytų partnerystės renginiuose dalyvaus Mogerini, kaimyninių šalių užsienio reikalų ministrai ir Rytų partnerystės šalys.

  Mogerini turėjo susitikti su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka ir ministru pirmininku Sergejumi Rumu.

  Rytų partnerystės aukšto lygio susitikimas vyks spalio 4–5 dienomis Minske. ES Rytų partnerystės iniciatyvos dalyviai yra Azerbaidžanas, Armėnija, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina.

  Po to, kai Gitanas Nausėda tapo prezidentu, Vilniaus politinis dėmesys Minskui ypač paaštrėjo. Viena vertus, Lietuvos valdžia aršiai priešinasi Astravo AE, nepaisant to, kad AE išlaikė visus testus nepalankiausiomis sąlygomis ir gavo TATENA ekspertų pritarimą. Kita vertus, kai kurie politikai, ypač šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, pareiškia apie dialogo su kaimynine respublika būtinybę.

  Kai kurių ekspertų teigimu, Vakarai daro viską, kad trukdytų Rusijos ir Baltarusijos bendradarbiavimui, ir tam pasitelkia Vilnių. Taip pat, kaip sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis "už jokius pinigus" nenutrauks santykių su "broliška Rusija".

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas planuoja kovoti dėl krovinių iš Baltarusijos
  Lietuva ir Baltarusija aptarė, kaip išspręsti eilių pasienyje problemą
  Lietuvoje skelbiama, kad Astravo AE paleidimas gali būti atidėtas
  Tegai:
  ES, vizitas, Baltarusija, Užsienio reikalų ministerija (URM), Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos