05:46 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: Lietuva visomis jėgomis stengiasi Baltarusiją paversti "lojalia kaimyne"

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Vilnius ne šiaip suinteresuotas palaikyti draugiškus ryšius su Minsku, jis nori sustabdyti Rusijos-Baltarusijos integraciją, mano analitikas Rostislavas Iščenko

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuva nori atkreipti Vakarų dėmesį į "demokratiją" Baltarusijoje, siekdama užkirsti kelią sąjunginių valstybių integracijai, pasakojo Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenko interviu Sputnik Lietuva.

  "Bet kuri valstybė siekia, kad jos pasienyje būtų draugiški santykiai, o pageidautina — valstybės su panašia ekonomine ir politine sistema. Visiškai suprantama, kad Lietuva norėjo, jog jos pasienyje kaip tam tikra apsauga būtų jos atžvilgiu draugiška Baltarusija su panašia politine ir ekonomine sistema. Lenkija siekė to paties, tačiau ne iš Baltarusijos, o iš Ukrainos", — sakė ekspertas.

  "Dabar formuojasi Rusijos-Baltarusijos integracija. Buvo vienu metu priimta keletą sprendimų, kurie turėtų pakelti integracijos procesą į naują lygmenį. Lietuva nerimauja, kad jei sąjunginės valstybės pasieks aukščiausią integracijos lygį, tai faktiškai reikš Rusijos buvimą jos pasienyje. Todėl Lietuva atkreipia Vakarų dėmesį į tai, kad būtina palaikyti demokratiją Baltarusijoje", — pridūrė jis.

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Lietuva suinteresuota, kad Baltarusija paverstų "demokratine valstybe". Anot premjero, Vilnius negali palikti savo kaimyno "likimo valiai", kad jis pasidarytų "filialu".

  Tuo pat metu Vilnius nesiruošia keisti savo pozicijos Baltarusijos AE atžvilgiu, statomos Astrave, pridūrė politikas.

  Rusijos ir Baltarusijos integracija

  Praėjusių metų pabaigoje Rusija ir Baltarusija nusprendė sudaryti darbo grupę problemoms spręsti ir ekonominei integracijai skatinti. Iki lapkričio buvo planuojama sukurti apie 28 integracijos planus, nustatyti vieningus teisės aktus, o 2021 metais pagal tas pačias taisykles paleisti naftos ir dujų, pramonės, žemės ūkio ir transporto rinkas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras sureagavo į Rusijos ir Baltarusijos integracijos procesą. Linkevičius teigė, kad Vilnius į tai žiūri atsargiai ir vertina kaip galimą Minsko įtraukimą į Maskvos "įtakos sferą". Anot ministro, tokiu būdu kaimyninė šalis priartės prie Lietuvos sienų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Rusija jau turi bendrą sieną su Lietuva. Jo nuomone, Linkevičius yra "specifinis žmogus", dirbantis ilgą laiką, tačiau ne visiems pavyksta išlaikyti regėjimo aštrumą ir realybės jausmą.

  Dar šia tema

  Baltarusija ir Lietuva sutarė vesti dialogą, kad išspręstų problemas
  Lietuva ir Baltarusija aptarė, kaip išspręsti eilių pasienyje problemą
  Lietuva ir Baltarusija nusprendė padidinti tranzitinių krovinių apimtis
  Tegai:
  integracija, Rusija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos