18:14 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad "labai ilgai neišspręstas jūrų sienos ratifikavimo klausimas pajudėjo iš vietos"

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Latvija ir Lietuva planuoja ratifikuoti jūrų sienos sutartį per ateinančius ketverius metus. Po derybų su Latvijos prezidentu Egiliu Levitu Vilniuje apie tai pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša portalas RuBaltic.ru.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos prezidentas Egilis Levitas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad "labai ilgai neišspręstas jūrų sienos ratifikavimo klausimas pajudėjo iš vietos". Prezidentai patikslino, kad kartu su pasienio sutartimi ketina pasirašyti susitarimą dėl naudingųjų jūros gelmių išteklių naudojimo.

  "Su prezidentu aptarėme ambicingo tikslo įgyvendinimą, kad dar mūsų kadencijos metu (ją sudaro ketveri metai — Sputnik) ši problema būtų išspręsta", — sakė Nausėda.

  Ankstesnio susitikimo metu Levitas pareiškė, kad Latvija yra suinteresuota išspręsti jūrų sienos sutarties klausimą. Latvija negali jos ratifikuoti nuo 1999 metų. Tuo tarpu Lietuvoje susitarimas pateiktas visoms būtinoms procedūroms. 

  Šiandien Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Latvijos Respublikos prezidentu Egiliu Levitu.

  Prezidentai aptarė Lietuvos ir Latvijos sienos sutarties ratifikavimą ir sutarė dėl kasmetinio Baltijos šalių vadovų susitikimo datos gruodžio mėnesį Rygoje. Šalies vadovas, liepą viešėdamas Latvijoje, paragino atnaujinti trišalius prezidentų susitikimus, skirtus svarbiausiems einamiesiems politiniams, ekonominiams, regioninės gynybos ir saugumo klausimams aptarti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Nausėda perteikia grupių, norinčių sunaikinti Rusiją, nuomonę
  Nausėda pareiškė užuojautą dėl Žako Širako mirties
  Prezidentas Nausėda nesilaiko duoto žodžio
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos