15:34 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Ministras teigė, kad pastarosios trys savaitės, praleistos Europos Komisijoje, buvo sunkiausios jo gyvenime

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pareiškė, kad skirdama jį kandidatu į Europos Komisijos komisarus Lietuva tapo pavyzdžiu Europai. Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook.

  "Skirdama mane kandidatu į komisarus Lietuva tapo pavyzdžiu Europai, parodydama kaip tiki ta karta, kuri gimė Nepriklausomoje šalyje, ta karta, kuri gimė suvienytoje Europoje. Svarbiausia man buvo nenuvilti žmonių, kurie tokią šalį sukūrė ir kuria savo kasdieniu darbu", — rašo ministras.

  Jis taip pat sakė, kad pastarosios trys savaitės buvo sunkiausios jo gyvenime, nes kiekvieną dieną vyko po keliolika susitikimų, po kurių jis turėjo išstudijuoti šimtus puslapių informacijos.

  Anot jo, sunkiausia buvo įveikti baimę, kad gali nuvilti Lietuvą, ir būti atskirai nuo šeimos.

  "Noriu padėkoti visiems, kurie tikėjo manimi, kurie palaikė padrąsinančiu žodžiu, kurie būdami Briuselyje ir Lietuvoje padėjo pasiruošti Europos Parlamento klausymams. Mano pasirodymas buvo mūsų visų bendras darbas", — rašė ministras.

  Anksčiau per posėdį Europos Parlamente Sinkevičius pabrėžė, kad jam būtų "didelė garbė" tapti pirmuoju Europos Komisijos nariu, gimusiu po Berlyno sienos griūties.

  Rugsėjo mėnesį Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen patvirtino galutinį kandidatų į Europos Komisijos narius postą sąrašą. Iš Lietuvos buvo pasiūlytas Virginijus Sinkevičius, iš Estijos paskirta Kadri Simson, iš Latvijos — Valdis Dombrovskis.

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad Sinkevičiaus paskyrimas EK nariu aplinkos apsaugos klausimais — tai lengvas antausis Vilniui iš ES vadovybės, nes realus Sinkevičiaus politinis svoris Ursulos von der Leyen komisijoje bus nedidelis.

  Tegai:
  Europos Sąjunga, Europos Komisija, Virginijus Sinkevičius

  Svarbiausios temos