21:41 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Nuosprendis buvo iš naujo išnagrinėtas, nes teismas nerado jokių požymių, kad vyrai veikė organizuotoje grupėje

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas patenkino už tariamą šnipinėjimą Rusijos Federacijos naudai nuteisto valstybės piliečio prašymą dėl bausmės sušvelninimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į teisėją Justą Namavičių.

  Be to, bausmė buvo pakeista kitam nuteistajam toje pačioje byloje, nors jis dėl jos neskundė.

  Anot teisėjo, buvo pakeista nuostata dėl veiksmų organizuotoje grupėje. Kadangi ji buvo panaikinta, bausmė buvo sušvelninta.

  Kazimiero Rupšio, kuris, tyrimo duomenimis, buvo pagrindinis veikėjas, laisvės atėmimo bausmė buvo sutrumpinta nuo ketverių metų ir devynių mėnesių iki ketverių su puse metų. Pareiškėjo Jurijaus Mironovo laisvės atėmimo bausmė buvo sumažinta nuo ketverių metų ir devynių mėnesių iki ketverių metų.

  Vasario mėnesį Lietuvos generalinė prokuratūra pateikė teismui aštuonis baudžiamosios bylos tomus dėl kaltinimų šnipinėjimu dviem lietuviams. Tariamai vyrai rinko informaciją, "dominančią Rusijos žvalgybą".

  Remiantis Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, asmenys buvo sulaikyti 2017 metų gruodžio mėnesį.

  Anot tyrėjų, nuo 2014 metų nuteistieji rinko neįslaptintą, tačiau neskirtą viešinti informaciją apie karinius ir strateginius įrenginius ir perdavė juos Rusijos Federacijai, fotografavo tarnybinius dokumentus, vadovybės įsakymus ir nurodymus, Lietuvos karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose tarnybinių patalpų schemas.

  Galbūt nuteistieji taip pat rinko informaciją apie asmenis, kurie galėjo turėti juos dominančių duomenų ir galėjo būti verbuojami. Sulaikymo metu vienas iš jų, kaip nurodyta tyrimo medžiagoje, dirbo oro pajėgų bazėje, kitas pateko į atsargą. Atsakovai pripažino kaltę.

  Maskva ne kartą pažymėjo, kad Lietuvoje yra pažeidžiami pagrindiniai teisingumo principai ir nesilaikoma tarptautinės ir Lietuvos vidaus baudžiamosios teisės normų. Taip pat Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Lietuvoje "norint įtikti vidaus politinei konjunktūrai" didėja "policijos savivalė" prieš rusakalbius Lietuvos gyventojus.

  Dar šia tema

  Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai
  Šnipinėjimu "Rusijos naudai" apkaltintas vyras nuteistas kalėti 7 metus
  Paleckio advokatas abejoja, kad prevencinė priemonė bus pakeista
  Nuteisti šnipinėjimu Rusijos naudai kaltinami lietuviai
  Tegai:
  Rusija, šnipinėjimas, Lietuvos apeliacinis teismas

  Svarbiausios temos