15:41 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  LVŽS vadovas pabrėžė, kad pagal koalicijos susitarimą šią poziciją turėtų užimti Socialdemokratų darbo partijos atstovas

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad nesiruošia kelti kandidatūros į Seimo pirmininko pareigas, jei dabartinis Parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis bus nušalintas nuo pareigų. Politiko interviu žurnalistams skelbiamas partijos Facebook puslapyje.

  "Mes turime koalicinę sutartį su partneriais ir toje sutartyje parašyta, kad Seimo pirmininkas bus siūlomas Socialdemokratų darbo partijos. Niekas nepasikeitė", — sakė antradienį Seime Karbauskis, paklaustas, ar galėtų pats kandidatuoti į Seimo pirmininkus.

  LVŽS vadovas pakomentavo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) narių pareiškimą, kad jis turėjo užimti Seimo pirmininko postą 2016 metais.

  "Aš manau, kad juokauti yra vienintelis dalykas, ką kol kas sugeba opozicija", — sakė Karbauskis.

  Anot Karbauskio, klausimas dėl Pranckiečio nušalinimo nuo Seimo pirmininko pareigų bus pateiktas balsavimui kitos savaitės plenariniame posėdyje.

  Anksčiau valdančioji partija pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijomis "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

  Seimo pirmininko vieta turėjo atitekti "socialdemokratų darbiečiams", tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. Jis pareiškė, kad atsistatydins, jei jam bus iškeltas nepasitikėjimo votumas.

  Taip pat Seimo pirmininkas teigė pasitraukiantis iš "valstiečių" partijos. Jis pažadėjo grįžti tik su sąlyga, kad joje nebus dabartinio vadovo — Ramūno Karbauskio.

  Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šią situaciją pavadino "politinės menkystės fiesta". Jos nuomone, valdančiosios partijos noras atleisti Pranckietį yra kerštavimas "dėl politinio lojalumo".

  Dar šia tema

  Išeiti negalima pasilikti — Karbauskio ir Skvernelio žaidimas
  Pranckietis palieka LVŽS. Laimingo kelio!
  Karbauskis pažadėjo surengti balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo
  Tegai:
  Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos