06:42 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  46

  Dauguma Europos šalių Rusijos dalyvavimą ETPA laiko uždarytu klausimu, tuo metu Rusijos oponentai tiesiog nori gauti politinius dividendus, mano Rusijos senatorius Vladimiras Kožinas

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Spaudos konferencijoje pagal Rusijos delegacijos dalyvavimo rudens sesijoje rezultatus Federacijos Tarybos Gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Kožinas papasakojo, kad jau nebekalbama apie tai, kad Rusija būtų pašalinta iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA), — tai baigtas etapas.

  Strasbūre vyko ETPA rudens sesijos posėdžiai. Sesijoje dalyvavo Rusijos delegacija. Naujoji Ukrainos delegacija atsisakė dalyvauti posėdžiuose, tačiau tęs konsultacijas su partneriais.

  ETPA vasarą pilna apimtimi patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus, po to Ukrainos pusė nusprendė boikotuoti ETPA sesiją. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Gruzijos ir Slovakijos delegacijos taip pat nusprendė sekti savo kolegas iš Ukrainos, tačiau vėliau paaiškėjo, kad asamblėjoje buvo paliktas vienas Kijevo atstovas, o ETPA darbo "boikotas" truko pusantros dienos.

  "Ukraina plius Baltijos šalys — mūsų dideli-dideli "draugai", tiksliau, tik dalis šių šalių atstovų — patys pasipūtę, su niekuo nesitaikstantys. Kam jie susivienijo? Čia taip pat viskas aišku. Jie nenori jokio dialogo, jie nenori, kad jų kolegos užduotų mums klausimus, klausytųsi mūsų atsakymų, kad mes užduotume klausimus ir klausytumės jų atsakymų... Jie nori skelbti savo šūkius, bet nieko nenori girdėti. Jų vienintelis tikslas yra sukelti skandalą, provokaciją ir šiame fone gauti politinius dividendus. Nekalbama apie tai, kad Rusiją vėl iš ten (iš ETPA — Sputnik) išbrauktų — tai baigtas etapas. Dauguma Europos lyderių laiko klausimą uždarytu. Yra ir kita medalio pusė. Yra daug žmonių, norinčių klausyti ir norinčių dirbti kartu. Man patiko Makrono (Prancūzijos prezidento — Sputnik) kalba. Nes jis kelis kartus pabrėžė, kad ir ETPA, ir Europa be Rusijos — tai ne Europa ir ne ETPA", — pareiškė Kožinas.

  Rusija ir ETPA

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

  Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA
  Zacharova įvertino grupės "Baltic Plus" sukūrimą ETPA
  Rusijos senatorius: Gruzija neilgai palaikys rusofobiškas šalis
  Ekspertas: Lietuva bijo, kad ETPA sumažins rusofobinę retoriką
  Paskelbtas vaizdo įrašas apie bandymą nutraukti Tolstojaus kalbą ETPA
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Baltijos šalys, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos