04:04 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Anot Seimo pirmininko Pranckiečio, jei pakaktų deputatų balsų dėl jo pašalinimo iš pareigų, toks balsavimas būtų įvykęs seniai

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įsitikinęs, kad jo atsistatydinimo iniciatoriai negaus tam pakankamai balsų. Apie tai pranešė "TASS" su nuoroda į politiko komentarus žiniasklaidoje.

  "Balsavimo dėl mano klausimo atidėjimą vertinu kaip nepasirengimą išspręsti jį reikiama linkme", — sakė jis.

  Pranckietis pabrėžė, kad jo atsistatydinimo iš pareigų istorija tęsiasi jau keturis mėnesius. Anot jo, jei pakaktų tokiai procedūrai reikalingų deputatų balsų, balsavimas būtų surengtas dar prieš metus.

  Anksčiau valdančioji partija pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijomis "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

  Seimo pirmininko vieta turėjo atitekti "socialdemokratų darbiečiams", tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. Jis pareiškė, kad atsistatydins, jei jam bus iškeltas nepasitikėjimo votumas.

  Be to, Seimo pirmininkas teigė pasitraukiantis iš "valstiečių" partijos. Jis pažadėjo grįžti tik su sąlyga, kad joje nebus dabartinio vadovo — Ramūno Karbauskio.

  Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šią situaciją pavadino "politinės menkystės fiesta". Jos nuomone, valdančiosios partijos noras atleisti Pranckietį yra kerštavimas "dėl politinio lojalumo".

  Kaip anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad nesiruošia kelti kandidatūros į Seimo pirmininko pareigas, jei dabartinis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bus nušalintas nuo pareigų.

  Anot Karbauskio, klausimas dėl Pranckiečio nušalinimo iš Seimo pirmininko pareigų bus pateiktas balsavimui kitos savaitės plenariniame posėdyje.

  Sprendimas dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma, tai yra, reikia ne mažiau kaip 71 balso.

  Dar šia tema

  Karbauskis pažadėjo surengti balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo
  Seimo pirmininkas įvertino "valstiečių" lyderio ketinimą jį atleisti iš pareigų
  Tegai:
  atsistatydinimas, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos