17:22 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Prezidentas pažadėjo, kad Lietuva ir toliau "aktyviai teiks paramą nuo karo kenčiančios Ukrainos žmonėms"

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su į Lietuvą atvykusia Dniepropetrovsko srities delegacija ir Druskininkuose gydomais Ukrainos kariais, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Lietuva ketina ir toliau aktyviai teikti paramą nuo karo kenčiančios Ukrainos žmonėms. Mūsų šalis kasmet reabilitacijai priima po 50 ukrainiečių karių, o Lietuvos parama Ukrainai per 2014–2018 m. laikotarpį sudarė 11,482 mln. eurų", — per susitikimą sakė prezidentas.

  Be to susitikime buvo paskelbta, kad remdamasi Lietuvos pavyzdžiu, Ukraina planuoja steigti psichologinės socialinės reabilitacijos centrą, kuris padėtų nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

  Susitikime Nausėda priminė, kad Lietuva suteikia galimybę mokytis našlaičiams ir nukentėjusiems nuo karo vaikams iš Ukrainos.

  Aukštojo mokslo srityje Ukrainos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Mykolo Romerio ir kitais Lietuvos universitetais.

  Nuo karo nukentėję vaikai iš Ukrainos mokytis Lietuvoje priimami nuo 2014 m. pagal Vyriausybės nutarimą dėl lėšų skyrimo ir humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai. Kasmet į Vilniaus lietuvių namus atvažiuoja mokytis po 15 mokinių iš Luhansko ir Donecko sričių karo zonos. Lietuva finansuoja šių vaikų mokymo ir apgyvendinimo išlaidas.

  Lietuva nuo 2014 metų, kai Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir šalies pietryčiuose prasidėjo karinis konfliktas, politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Be to, Lietuva tiekia Ukrainai šaudmenis. Šių metų vasarį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perdavė 255 tūkst. eurų vertės šaudmenis. Birželio pradžioje Lietuva perdavė Ukrainai beveik milijoną nebenaudojamų šaudmenų.

  Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pabrėžė, kad ginklų perdavimas Kijevui tik labiau paskatins konfliktą.

  Dar šia tema

  Ukraina sukūrė "Baltic Plus" grupę ETPA, kad pasipriešintų Rusijai
  Politologas: "sveikoji" Europos dalis nepaiso Baltijos šalių demaršų ETPA
  "Baltic Plus" — Lietuva ir vėl praleido progą patylėti
  Lietuva užtikrins sužeistų Ukrainos karių reabilitaciją
  Tegai:
  reabilitacija, parama, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos