05:45 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Anot sostinės mero, nekilnojamojo turto mokestis palies beveik visus gyventojus, nes daugelis jų turi tokios vertės butus

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius mano, kad turto mokestis palies beveik visus Lietuvos gyventojus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Anksčiau Vyriausybė paskelbė, kad nori apmokestinti turtą, kurio vertė didesnė nei šimtas tūkstančių eurų. Kaip pažymėjo Šimašius, iš 37 tūkstančių visoje šalyje tokių butų vilniečiams priklauso net 26 tūkstančiai. Be to, aštuonis milijonus eurų sieksiančias pajamas iš to mokesčio siūloma palikti ne savivaldybėje, bet padalinti po visą Lietuvą.

  "Kad mokestis, neva įvestas "turčiams", galiausiai palies visus, buvo aišku nuo pat pradžių", — parašė meras.

  Šimašius pažymėjo, kad situacija, kai nekilnojamojo turto mokestis nukeliauja ne vietos savivaldybei, bet valstybei, prieštarauja Vakarų šalių praktikai.

  "Jei čia link tos gerovės valstybės, tai gal ačiū, bet ne", — pridūrė meras.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo padidinti mokesčius, kad būtų sukurta "gerovės valstybė". Papildomos lėšos bus skirtos skurdui, pajamų nelygybei ir socialinei atskirčiai mažinti. Galbūt, net atsiras pinigų Tautos rūmams ir nacionalinio stadiono statyboms užbaigti.

  Dar šia tema

  Kai kuriems kauniečiams keliolika kartų brangs darželis
  Automobilių ar bankų mokestis
  Finansų ministerija siūlo kitąmet didinti kai kuriuos mokesčius
  Socialdemokratai žada nepritarti automobilių mokesčiui
  Nausėda JT papasakojo apie "gerovės valstybę"
  Tegai:
  mokestis, Vilnius, Lietuva, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos