05:06 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Kubiliaus manymu, taika Ukrainoje yra ne mažiau svarbi Europos žemyno ateičiai nei britų pasitraukimas iš ES

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas, europarlamentaras Andrius Kubilius pasiūlė Europos Parlamente sudaryti specialią grupę, kuri rūpintųsi taikos procesu Ukrainoje.

  Apie tai politikas pranešė savo Facebook paskyroje.

  "Pasiūliau Europos Parlamente sukurti specialią taikos procesą prižiūrinčią MEP'ų grupę (Steering Group), tokią, kokia Europos Parlamente yra sukurta prižiūrėti Brexit procesą. Mano įsitikinimu Europos kontinento ateičiai taika Ukrainoje yra ne mažiau svarbi nei BREXIT procesas", — teigė jis.

  Kubilius yra žinomas dėl savo antirusiškų pareiškimų ir yra konservatorių partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD), kuri priešinasi valdančiajai partijai "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga", narys. TS-LKD deputatai laikosi griežtos pozicijos bet kokios sąveikos su Maskva atžvilgiu ir skatina rusofobines iniciatyvas. Pavyzdžiui, parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Situacija Ukrainoje

  Konfliktas Ukrainos pietryčiuose tęsiasi daugiau nei penkerius metus. Sureguliavimo klausimas aptariamas kontaktinės grupės susitikimuose Minske ir vykstant "Normandijos formato" deryboms.

  Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais dvi Donbaso teritorijos — nepripažintos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos (DLR ir LLR) — paskelbė nepriklausomybę. Po to Kijevo valdžia pradėjo prieš jas karinę operaciją. JT duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių.

  Kai kurios Vakarų šalys, įskaitant Lietuvą, teikia Kijevui karinę ir humanitarinę paramą. Šių metų birželį Vilnius Kijevui nemokamai paaukojo beveik milijoną šaudmenų, skirtų sovietų gamybos šaulių ginklams. Tuo pat metu Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad ginklų tiekimas Kijevui gali lemti tolesnę konflikto eskalaciją.

  Praėjusią savaitę kontaktinės grupės dėl konflikto Ukrainos rytuose sureguliavimo nariai susitarė dėl "Šteinmejerio formulės", kuri sudaro sąlygas Kijevo nekontroliuojamų rinkimų DLR ir LLR surengimui. Po to turėtų įsigalioti specialiojo Donbaso statuso įstatymas, jei ESBO stebėtojai patvirtins, kad rinkimai vyko pagal organizacijos standartus.

  Dar šia tema

  "Baltic Plus" — Lietuva ir vėl praleido progą patylėti
  Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą
  Valstybės Dūma paaiškino, kodėl Baltijos šalys švaisto laiką "kovoje" su Rusija ETPA
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Ukraina, Lietuva, Andrius Kubilius

  Svarbiausios temos