00:13 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  11

  Deputatai pažymėjo, kad miesto administracija niekaip nepagrindė šio sprendimo ir nebuvo atsižvelgta į gyventojų nuomonę šiuo klausimu

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Grupė Lietuvos Seimo narių kreipėsi į prezidentą su prašymu atmesti Kauno savivaldybės idėją prie miesto prijungti dalį Kauno rajono teritorijos, praneša Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Apeliaciją pasirašė 46 deputatai. Žinia skirta prezidentui Gitanui Nausėdai, ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei.

  "Teikdama siūlymą, Kauno miesto savivaldybės administracija nenurodė, kokiu pagrindu siūloma prijungti būtent tokią teritoriją, neįvertino šio siūlymo pagrįstumo ir tikslingumo." — rašoma pranešime.

  Deputatai taip pat pažymėjo, kad Kauno miesto savivaldybės pateiktame žemėlapyje buvo parodyta, kad norima prisijungti didžiausias gyvenvietes, turinčias du trečdalius gyventojų ir didžiausias investicijas.

  Be to, Seimo nariai tvirtina, kad nebuvo atsižvelgta į kauniečių nuomonę ir greičiausiai buvo pažeistos tokiam sprendimui priimti būtinos procedūros.

  Kreipimosi autoriai pažymi, kad Lietuvos savivaldybių dydis ir teritorija turėtų būti sprendžiami kompleksiškai visoje šalyje, išsamiai išanalizavus savivaldybių ekonominius ir socialinius rodiklius, nediskriminuojant nė vienos savivaldybės ir jos gyventojų.

  Kauno miesto taryba, kuriai vadovauja meras Visvaldas Matijošaitis, rugsėjo pradžioje kreipėsi į vyriausybę su pasiūlymu prie miesto prijungti 99 Kauno krašto kaimus. Vidaus reikalų ministerija turėtų paruošti ir atlikti gyventojų apklausą.

  Anot Matijošaičio, kai tik rajono gyventojai taps miesto gyventojais, gatvės ir šaligatviai bus geriau įrengti jų gyvenvietėse. Be to, jis pažadėjo išspręsti viešojo transporto problemas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad rajono gyventojai džiaugiasi Kauno miesto infrastruktūra ir kitais pranašumais, o visi "laurai" atitenka Kauno rajono merui Valerijui Makūnui.

  Patys Kauno rajono gyventojai kreipėsi į Seimą su prašymu apsaugoti juos nuo Kauno politikų ambicijų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje kuriama nuteistųjų resocializacijos sistema
  Senjorams — lengvata užsakant asmens dokumentus
  Kaunas paskelbė apie naujos ledo arenos statybas
  Tegai:
  Seimas, infrastruktūra, miestas, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos