06:24 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  NATO bandė paskatinti karalystę prisijungti prie priešraketinės gynybos sistemos, tačiau Maskvos argumentai, kodėl to nereikėtų daryti, buvo įtikinamesni, mano Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švytkinas

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švytkinas interviu Sputnik radijui Norvegijos valdžios institucijų sprendimą atsisakyti prisijungti prie NATO priešraketinės gynybos skydo pavadino sveiko proto triumfu.

  Anksčiau leidinys "Klassekampen" pranešė, kad išanalizavusi saugumo politiką, Norvegijos valdžia nusprendė nepirkti įrangos, reikalingos šaliai prisijungti prie NATO "raketų skydo" kūrimo.

  Leidinyje pažymima, kad daugelį metų Norvegijos valdžia rėmė aljanso sprendimą sukurti gynybos sistemą, tačiau kartu pasisakė prieš tai, kad JAV naudotų bloką savo priešraketinės gynybos planų įgyvendinimui. Šalies vadovybės teigimu, šis pirkinys gali neigiamai paveikti santykius su Maskva.

  Švytkinas pažymėjo, jog anksčiau Vakarai bandė paveikti Norvegijos sprendimą dėl jos galimo prisijungimo prie NATO priešraketinės gynybos sistemos, paskelbdami žiniasklaidoje melagingą istoriją apie Rusijos GRU specialiųjų pajėgų išlaipinimą karalystėje, kad surengtų diversinius veiksmus.

  "Mes suprantame, kad Norvegija — tai NATO šalis, ir, be abejo, tie viršutinės ribos jutikliai, tos raketos, kurias turėjo įdiegti Norvegija, jie būtų įtraukti į priešraketinės gynybos sistemą", — pasakė deputatas.

  Tačiau, kaip pabrėžė Švytkinas, didesnį poveikį Norvegijos valdžiai turėjo Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimas apie veidrodinį atsaką tokių sistemų dislokavimo atveju.

  Deputato manymu, tai "atvėsino karštakošius" Norvegijos vadovybėje ir ji galiausiai nusprendė neapsunkinti santykių su Maskva ir "nekelti pavojaus Norvegijos žmonėms dėl kokių nors NATO šalių ir kitų ten esančių interesų".

  Švytkinas taip pat pažymėjo, jog karalystė puikiai supranta, kad jokia "Rusijos grėsmė" neegzistuoja.

  "Jie taip pat turi atitinkamus žvalgybos duomenis, analitinę informaciją, supranta, kad Rusija jokiu būdu neketina pulti Norvegijos ar kitos valstybės, o ši priešraketinės gynybos sistema reikalauja atitinkamų finansinių išlaidų, karinio biudžeto. Todėl čia sveiko proto politika, manau, nugalėjo", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  NATO pareiškė apie JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą
  Ekspertas: JAV turėtų šimtą kartų pagalvoti, prieš provokuodamos Rusiją pratybomis
  JAV žiniasklaida palygino tankų skaičių NATO ir Rusijoje
  Tegai:
  priešraketinės gynybos sistema, NATO, Norvegija, Rusija

  Svarbiausios temos