18:38 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Baltarusijos AE statyba

  "Lietuvos demokratijos patriarchas" Baltarusijos AE pavadino "nuodu" ir "giljotina"

  © Photo : vk / РУП "Белорусская АЭС"
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (239)
  42

  Anot Lietuvos politiko, branduolinės taršos tikimybė kelia grėsmę Lietuvos gyvybingumui ir yra didžiausia šalies problema

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, "Lietuvos demokratijos patriarchas" Vytautas Landsbergis suabejojo, ar Vilnius deda pakankamai pastangų, kad būtų išvengta "grėsmės", kylančios iš Baltarusijos atominės elektrinės. Apie tai praneša "Ekspres-nedelia".

  Pasak Landsbergio, bandydami atnaujinti dialogą su Minsku, Lietuvos atstovai elgiasi "kaip kokie kaltininkai" ir nori įsiteikti tam, kuris "mėšluotus batus padėjo mums ant stalo".

  Politikas pažymėjo, kad branduolinės taršos tikimybė kelia grėsmę Lietuvos gyvybingumui ir yra didžiausia problema šalyje.

  "Galima vaizduoti tam tikrą nesutikimą, bet kai yra proga, kai svarstomas Baltarusijos įteisinimas, priartinimas prie Europos, ar Lietuva kelia kokias nors sąlygas dėl šito nuodo, dėl giljotinos, kuri prie Vilniaus pastatyta? Lietuva nekelia jokių sąlygų, dabar ruošiama ES ir Baltarusijos nauja sutartis, Baltarusijai visokių gėrybių žadama duoti, o kaip dėl šito klausimo?" — pasakė Landsbergis.

  Politiko požiūriu Rusija — tai "Europos nelaimė", o Baltarusija — "Lietuvos nelaimė ".

  Anksčiau Landsbergis, kritikuodamas Baltarusijos AE statybas, pareiškė, kad jos paleidimas taps "žūtimi" Lietuvos Respublikai.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Ryšiai tarp Vilniaus ir Minsko pablogėjo Baltarusijos AE statybų fone. Objektas yra Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės.

  Lietuvos valdžia mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Lietuvos vadovybė nuolat įbaugina gyventojus "branduoline grėsme" ir rengia pratybas dėl galimos avarijos objekte.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, ir pateikė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Lietuvos vadovybė pripažino, kad Baltijos šalys kol kas nesugebėjo suformuoti bendros pozicijos energijos įsigijimo iš Baltarusijos AE klausimu, o galimybė sustabdyti objekto statybą buvo praleista.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (239)

  Dar šia tema

  JAV pažadėjo nesikišti į Lietuvos ir Baltarusijos ginčą dėl Astravo AE
  Paleidus Astravo AE, Baltarusija gali sumažinti Rusijos dujų importą
  Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių
  Lietuvos deputatai apkaltinti naudojimusi situacija su Astravo AE politinėje kovoje
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva, Vytautas Landsbergis

  Svarbiausios temos