06:21 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Europos Parlamento narys, apsilankęs Londone NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, liko nuliūdęs dėl to, kad šis jo vizitas gali būti paskutinis, kol JK dar yra ES narė

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuvos atstovas Europos Parlamente Petras Auštrevičius dalyvavo NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, kuri vyko Londone. Jam kilo noras apibrėžti istorines paraleles.

  Savo mintimis politikas pasidalino Facebook paskyroje. Auštrevičiui pasirodė simboliška, kad vienas paskutiniųjų dokumentų, kurį pasirašė Rolandas Paksas, būdamas Lietuvos prezidentu, tai Lietuvos narystės NATO ratifikavimo susitarimas. O NATO Parlamentinė Asamblėja vyksta Didžiojoje Britanijoje, kuri greitai nutrauks savo narystę ES.

  "Pakso pasirašyti 2004.03.10 Lietuvos narystės NATO ratifikavo dokumentai buvo vieni paskutinių jo patvirtinti. Antra, neapleidžia jausmas, kad šis vizitas Jungtinėje Karalystėje, deja, gali būti paskutinis jai esant ES.
  Istorija teisi, klysta žmonės", — pasidalino Auštrevičius.

  Lietuva įstojo į NATO ir Europos Sąjungą 2004 metais. 2001-aisiais Auštrevičius tapo Europos komiteto generaliniu direktoriumi ir vyriausiuoju derybininku derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje. 

  Tuo metu šaliai vadovavo Rolandas Paksas, kuriam teko pasirašyti ratifikavimo susitarimą. Vėliau apkaltos būdu jis buvo nušalintas nuo valdžios.

  Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas, tapęs Didžiosios Britanijos ministru pirmininku, paskelbė ketinantis pasitraukti iš ES iki šių metų spalio 31 dienos, net be susitarimo su Briuseliu.

  "Brexit" data jau kartą buvo atidėta — iš pradžių jis turėjo įvykti kovo 29 dieną, tačiau buvo atidėtas, nes Didžiosios Britanijos parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų.

  Dar šia tema

  ET įvertino Lietuvos sprendimą Pakso bylos atžvilgiu
  Merkel papasakojo apie "Brexit" įtaką pasaulio ekonomikai
  Džonsonas paprašys atidėti "Brexit", jei nebus susitarimo su ES
  Švedijos ir Suomijos premjerai aptars ES biudžetą, "Brexit" ir Baltijos šalių gynybą
  Tegai:
  Brexit, Rolandas Paksas, Petras Auštrevičius

  Svarbiausios temos