12:50 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

  Putinas: bandymai niveliuoti Rusijos branduolinį potencialą yra beprasmiški

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Putinas pažymėjo, kad niekas neabejoja, jog "NATO yra tik JAV užsienio politikos įrankis" ir, šalims įstojus į NATO, "jau niekas jų nebeprašo leidimo dislokuoti įvairias ginkluotės rūšis"

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Bandymas niveliuoti Rusijos strateginį branduolinį potencialą dislokuojant priešraketinės gynybos sistemas šalia jos sienų, yra pasmerktas nesėkmei, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Rusijos naikintuvas MIG-35, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  "Tai yra labai arti mūsų sienų. Ir tai, be abejo, kelia grėsmę, nes tai yra bandymas niveliuoti mūsų strateginį branduolinį potencialą. Šis bandymas yra pasmerktas nesėkmei. Tai jau akivaizdu. Manau, kad ir ekspertams tai jau akivaizdu", — sakė Putinas interviu leidiniams "Al Arabiya", "Sky Nеws Arabia" ir "RT Arabic" kalbėdamas apie priešraketinės gynybos sistemų dislokavimą NATO šalyse netoli Rusijos sienų.

  Jis pažymėjo, kad niekas neabejoja, kad "NATO yra tik JAV užsienio politikos įrankis" ir, šalims įstojus į NATO, "jau niekas jų nebeprašo leidimo dislokuoti įvairias ginkluotės rūšis".

  Štai taip, pasak Putino, Rumunijoje atsirado priešraketinės gynybos sistemos elementų, kuriuos netrukus ketinama dislokuoti Lenkijoje.

  "Mes manome, kad tai yra destruktyvi veikla. Tai apsunkina situaciją, ir čia nėra nieko gero", — pridūrė Rusijos prezidentas.

  NATO nuolat didina pajėgas prie Rusijos Federacijos sienos. buvo pažymėta, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. 

  Taip pat auga ir gynybos išlaidos šalyse-dalyvėse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti, o NATO naudoja Vakarų isteriją, kad sutelktų karinius kontingentus savo rytiniame flange.

  JAV branduoliniai ginklai Europoje
  © Sputnik /
  JAV branduoliniai ginklai Europoje

  Dar šia tema

  Rusijos URM paragino NATO aptarti ginklų sunaikinimą
  Putinas siūlė JAV nusipirkti Rusijos viršgarsinių ginklų
  NI paskelbė Rusijos ginkluotę, kuri "užkariaus visą pasaulį"
  Iš Ukrainos per Lietuvą į Rusiją buvo gabenami ginklai
  Žiniasklaida: Trampas pareiškė, kad JAV kuria "neregėtus" naujus ginklus
  Tegai:
  JAV, NATO, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos