08:44 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Vladimiro Putino vizitas JAE

  Energetika, kosmosas ir turizmas: apie ką kalbėjo Putinas per derybas JAE

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Rusijos prezidentas pažymėjo, kad Rusijos ir Jungtinių Arabų Emyratų santykiai vystosi draugiškai ir konstruktyviai

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas derybose su Abu Dabio sosto įpėdiniu šeichu Mohamedu bin Zajedu al-Nahjanu įvardijo pagrindinius abiejų šalių santykių klausimus: tai sąveika tarptautinėje arenoje, bendradarbiavimas energetikos, kosmoso ir turizmo srityse.

  Jis pažymėjo, kad Rusijos ir Emyratų santykiai vystosi draugiškai ir konstruktyviai.

  "Plečiasi ryšiai kultūrinėje, ekonominėje ir humanitarinėje srityse, palaikomas glaudus koordinavimas aktualiais globalios ir regioninės darbotvarkės klausimais, visų pirma dėl padėties Sirijoje, Libijoje, Jemene ir Persijos įlankoje", — teigė Rusijos vadovas.

  Politinį dialogą jis pavadino reguliariu ir informatyviu.

  Be to, pažymėjo Putinas, šalys ir toliau derina koordinavimo politiką pasaulinėje angliavandenilių rinkoje, taip pat bendrą darbą pradedančiose įmonėse energetikos ir taikios branduolinės energijos srityse.

  Rusijos prezidentas pabrėžė, kad šalis yra pasirengusi ir toliau teikti JAE pagalbą kosmoso pramonėje — palydovinės navigacijos ir transporto priemonių paleidimo į orbitą srityje.

  Kalbėdamas apie turizmą, Putinas priminė, kad tarp Rusijos turistų JAE yra viena populiariausių vietų, o turistų srautas pernai augo 23 procentais.

  "Rusijos centrinio banko duomenimis, mūsų turistai Emyratuose išleido daugiau nei 1,3 milijardo JAV dolerių, o tai prilygsta mūsų prekybos apimčiai", — sakė Putinas.

  Anot jo, tai palengvino bevizis režimas, kuris įsigaliojo vasario mėnesį. Rusija ketina toliau dirbti su JAE šia linkme, pridūrė Putinas.

  Dar šia tema

  Paspausti Putinui ranką susirinko Saudo Arabijos rūmų atstovų eilė
  Tegai:
  prezidentas, Rusija

  Svarbiausios temos