21:17 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)
  48

  Anot Lietuvos vadovo, kontaktų su Minsku atsisakymas buvo neveiksmingas. Nausėda pabrėžė, kad reikia tęsti dialogą su kaimynine šalimi

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo buvusios respublikos vadovės Dalios Grybauskaitės politiką Minsko atžvilgiu. Apie tai praneša RuBaltic.ru su nuoroda į TASS.

  Jo nuomone, politinio dialogo su Baltarusija stoka neigiamai paveikė Lietuvą, kai buvo priimami sprendimai dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos. Prezidentas pabrėžė, kad visiško kontaktų su kaimynais atsisakymo politika buvo neveiksminga.

  Nausėda pažymėjo, kad Vilnius neturėtų "kišti galvos į smėlį ir apsimesti, kad šalia nėra kaimyno", kai ES šalių ir JAV administracijos atstovai lankosi Minske. Anot Lietuvos vadovo, nuomonė, kad jokio suvereniteto Baltarusijoje iš viso neegzistuoja, yra supaprastinta ir primityvi.

  Lietuvos vadovas pareiškė, jog erdvė bendradarbiavimui apima platų klausimų spektrą ekonomikos srityje (be energetikos), kultūros, mokslo srityje. Pasak prezidento, principinė Lietuvos pozicija yra, kad dialogas čia turi būti tęsiamas.

  Tuo pačiu metu, kaip pasakė Nausėda savo kalboje antradienį, jo patarėjai ir Vyriausybė rengia priemonių planą, kaip užkirsti kelią energijai iš Baltarusijos AE į Lietuvos rinką.

  Lietuvos ir Baltarusijos santykiai buvo įšaldyti Grybauskaitės prezidentavimo metu. Buvusi Lietuvos vadovė ne kartą pabrėžė, kad bet koks Vilniaus ir Minsko bendradarbiavimas statomos Baltarusijos AE klausimais "suriš rankas Lietuvai" ir reikš "jos legitimizavimą".

  Lietuvos pozicija Baltarusijos AE atžvilgiu

  Lietuvos valdžia mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus. Baltarusija visas Vilniaus pretenzijas laiko politizuotomis.

  Lietuvos vadovybė jau pažymėjo, kad Lietuva pralaimėjo "kovoje" su Baltarusijos AE, nes ji nesugebėjo priversti ES šalių vienbalsiai uždrausti elektrai patekti į Europos rinką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Dar šia tema

  Ekspertas: iš visų Europos šalių tik Lietuvos netenkina Astravo AE
  Lietuvoje skelbiama, kad Astravo AE paleidimas gali būti atidėtas
  Paleidus Astravo AE, Baltarusija gali sumažinti Rusijos dujų importą
  Lietuva pateikė nacionalinių pratybų avarijos Astravo AE atveju rezultatus
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Dalia Grybauskaitė, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE), Lietuva

  Svarbiausios temos