13:10 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Nenumatytas Seimo plenarinis posėdis, kuriame vyko slaptas balsavimas dėl Seimo pirmininko Pranckiečio atleidimo, žlugo — jame dalyvavo tik vienuolika parlamentarų

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Seimas slapto balsavimo būdu nepritarė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Į nenumatytą Seimo posėdį, kuris prasidėjo antradienį, 18:00, susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Seimui, atsižvelgiant į Seimo narių grupės siūlymą ir vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš Seimo Pirmininko pareigų.

  Kaip pranešė TASS, valdančioji dauguma atsisakė balsuoti. Deputatai demonstratyviai paliko posėdžio salę. "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" lyderis Ramūnas Karbauskis pažymėjo, kad posėdis buvo neteisėtas, ir partija ketina jį ginčyti.

  Iš viso balsavo 11 parlamentarų. Vienas iš balsavimo biuletenių buvo paskelbtas negaliojančiu. Pranckiečio atleidimui pritarė tik trys žmonės.

  Iš viso parlamente yra 141 vieta. Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atleistas, teigiamai turėtų balsuoti mažiausiai 71 deputatas.

  Pagal naują koalicijos susitarimą Seimo pirmininko postas turėjo atitekti Socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą, o kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš "valstiečių" gretų.

  Be to, Seimo pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų.

  Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad mato Seimo pirmininko poste Karbauskį. Tačiau pats "valstiečių" lyderis pareiškė, kad neketina pretenduoti į šį postą, jei Pranckiečio atžvilgiu bus priimtas nepasitikėjimo votumas. Vėliau LVŽS frakcija nusprendė iškelti Karbauskį kandidatu į parlamentą.

  Dar šia tema

  Viktoras Pranckietis pats palieka "valstiečius"
  Pranckietis palieka LVŽS. Laimingo kelio!
  Skvernelis apie padėtį su Pranckiečiu: situacija tampa kenksminga valstybei
  Pranckietis įsitikinęs, kad sugebės išvengti atsistatydinimo
  Tegai:
  Viktoras Pranckietis, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos