16:40 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Antradienį vykusiame Jungtinių Tautų posėdyje buvo svarstomas JAV vizų neišdavimo Rusijos diplomatams klausimas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. JT generalinis sekretorius pritaria Maskvos pozicijai dėl kilusių problemų, kai Amerika neišdavė vizų Rusijos diplomatams, kurie ketino atvykti į JT Generalinę Asamblėją, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos atstovą JT Genadijų Kuzminą.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Antradienį JT vykusiame posėdyje buvo svarstomas JAV vizų neišdavimo Rusijos diplomatams klausimas.

  "Mums pavyko įtikinti daugybę valstybių, kad laikomės teisingos pozicijos, kad mūsų reikalavimai yra teisingi, kad priimančioji valstybė nevykdo savo įsipareigojimų pagal susitarimą dėl būstinės", — teigė Kuzminas.

  "JT generalinis sekretorius teigia, kad visiškai pritaria mūsų pozicijai", — pridūrė jis.

  Kuzminas taip pat pabrėžė, kad JAV paaiškino atsisakymą išduoti vizas diplomatams saugumo sumetimais, o tai, JT atstovo teigimu, yra absurdas.

  "Šis argumentas atrodo juokingas, tačiau tik jis gali būti laikomas teisiniu pagrindu. Mes jį vertiname kaip tik pasiteisinimą. Tai nėra rimtas argumentas", — pabrėžė diplomatas.

  Jungtinės Valstijos per dabartinę JT Generalinės Asamblėjos sesiją neišdavė vizų 18 diplomatų iš Rusijos, įskaitant delegacijų narius, kurie dirba Pirmajame ir Šeštajame organizacijos komitetuose, spręsdami nusiginklavimo ir teisinius klausimus.

  Pirmasis Rusijos atstovo pavaduotojas organizacijoje Dmitrijus Polianskis po to pasiūlė perkelti Pirmojo komiteto sesijas iš Niujorko į Vieną ar Ženevą dėl JAV vizų politikos.

  Padėtis su vizomis

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad kai kurie Rusijos delegacijos nariai, kurie turėjo dalyvauti Jungtinėse Valstijose JT globojamuose renginiuose, negavo vizos dėl "techninių priežasčių".

  Visų pirma, į Niujorką negalėjo vykti Užsienio reikalų ministerijos Generalinio sekretoriato vadovas Sergejus Butinas, Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis ir vertėjai.

  Užsienio reikalų ministerija apkaltino Jungtines Valstijas tiesioginių įsipareigojimų JT nevykdymu, o ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas atsisakymą išduoti vizas pavadino gėda.

  Dar šia tema

  Džonsonas nutraukė savo dalyvavimą JT Generalinėje asamblėjoje ir grįžo į JK
  Ekspertas: JAV sąmoningai uždelsė vizų išdavimą Rusijos delegacijai į JT
  Rusijos URM dėl šalies delegatams neišduotų vizų pažadėjo JAV "staigmeną"
  Tegai:
  viza, Rusija, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos