22:15 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  189

  Vietinis elitas bijo, kad žmonės gali juos nušalinti, todėl tam, kad būtų užtikrintas jo saugumas, reikalingi Amerikos kariškiai, įsitikinęs karo ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Jei JAV dislokuos vidutinio nuotolio branduolines raketas Lietuvoje, neatmetama galimybė, jog, kilus branduoliniam ginkluotam konfliktui tarp JAV ir Rusijos, branduolinio karo veiksmai vyks Lietuvoje, pareiškė Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys-korespondentas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, jog Lietuva sieks, kad jos teritorijoje nuolat būtų JAV kariuomenės padaliniai.

  Anot jo, kol kas tai tik siekis, tačiau Lenkijos patirtis rodo, kad tai visiškai įmanoma įgyvendinti.

  Anksčiau į Lietuvą atvyko laikinas JAV karinis kontingentas. Kariai šalyje bus šešis mėnesius ir dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariais.

  Sivkovas pažymėjo, kad provakarietiško elito veikla sukėlė pražūtingų padarinių Lietuvai — pati šalis neteko gyventojų, o pramonė sunaikinta.

  "Ir tokiomis sąlygomis jie [Lietuvos valdžia] puikiai supranta, kad vieną gražią dieną žmonės gali juos paprasčiausiai nušalinti, todėl jiems reikalinga amerikiečių bazė, kad būtų užtikrintas jų saugumas. Tai yra pirmoji pozicija. Antroji pozicija yra ta, kad JAV kariai, būdami šiame regione, mokės pinigus", — pasakė ekspertas.

  Pasak eksperto, JAV gali pabandyti dislokuoti vidutinio nuotolio branduolines raketas Lietuvoje. Jei taip atsitiks, kilus branduoliniam ginkluotam konfliktui tarp JAV ir Rusijos, Lietuva galėtų tapti branduolinio karo teatru.

  "Šiandien amerikiečiai gana realiai svarsto net branduolinio karo, riboto branduolinio karo galimybę trečiųjų šalių teritorijoje, kurios nepaliečia nei Rusijos, nei JAV. <...> Taigi pagalvokite, kas nutiks Lietuvai, jei tai vystysis jos teritorijoje", — sakė Sivkovas.

  Dar šia tema

  "Neaiškios NATO pratybos": koks yra Baltijos vaidmuo "priešakinėje pozicijoje"
  Į Lietuvą šešiems mėnesiams atvyksta JAV kariuomenės batalionas
  JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis
  Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
  Tegai:
  kariai, NATO, Gitanas Nausėda, karinė bazė, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos