02:06 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Kaip anksčiau teigė Venckienės sūnus, kaltinamosios apeliacinis skundas buvo atmestas, nors dauguma teisėjų sutiko, kad Vilniaus kaltinimai atrodė politiškai motyvuoti

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. JAV valdžia pareiškė, kad pratęs buvusios Lietuvos Seimo narės, buvusios Lietuvos teisėjos Neringos Venckienės ekstradiciją, po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti jos apeliacinį skundą, praneša leidinys AP.

  Kaip pažymėta Čikagos federalinių prokurorų antradienį paskelbtame teismo pranešime, Venckienės išdavimui nėra kliūčių.

  Leidinyje rašoma, kad ekstradicijos data dokumente nenurodyta. Čikagos kalėjimo duomenimis, kaltinamoji vis dar kalėjime.

  Anksčiau buvusios teisėjos ir buvusios Seimo narės sūnus Karolis Venckus teigė, kad buvo atmestas prašymas dar kartą išnagrinėti sprendimą dėl Venckienės ekstradicijos į Lietuvą, nors dauguma teisėjų sutiko, kad Vilniaus kaltinimai atrodo politiškai motyvuoti. Anot jo, iš 39 pateiktų kaltinimų liko tik keturi.

  Venckus taip pat kvietė Lietuvos žmones susivienyti ir dalyvauti protestuose.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Dar šia tema

  Buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė bus grąžinta į Lietuvą
  Neringos Venckienės tėvai kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą
  Tegai:
  skundas, kaltinimai, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos