11:33 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Terminas, figūruojantis paraiškoje, nenurodytas. Tikimasi, kad sprendimas bus priimtas kitą savaitę

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Generalinė prokuratūra pateikė prašymą pratęsti buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio, opozicijos politiko Algirdo Paleckio suėmimą. Apie tai pranešė TASS su nuoroda į prokuratūros atstovę Eleną Martinonienę.

  "Jau yra kreiptasi į teismą prašant pratęsti suėmimą. Sprendimas turėtų būti priimtas kitą savaitę", — sakė ji.

  Martinonienė nenurodė, kokiam terminui prašoma pratęsti Paleckio suėmimą, dėl tyrimo interesų.

  Anot TASS, anksčiau tokiose paraiškose figūravo ir buvo patenkintas 3 mėnesių terminas. Paskutinis suėmimo pratęsimo terminas baigiasi spalio 26 dieną.

  Anksčiau Paleckio advokatas Algis Petrulis suabejojo, ar Paleckiui pakeis kardomąją priemonę. Jis priminė, kad Paleckis yra kalinamas beveik metus ir pagal Lietuvos įstatymus jis gali būti areštuotas iki 18 mėnesių, po to byla turi būti arba perduota teismui, arba nutraukta.

  Paleckio byla

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

  Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo sausio 13-osios įvykiais ir bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Dar šia tema

  Paleckis papasakojo, ko Lietuvos prokurorai tikisi jo byloje
  Paleckis savo įkalinimą vadina "kerštu už domėjimąsi Sausio 13-osios byla"
  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
  Tegai:
  teismas, prokuratūra, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos