13:16 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (51)
  154

  Generalinė prokuratūra nenori pripažinti, kad nekaltą žmogų sulaikė be jokios priežasties. Tai politiškai nepalanku įstaigai, tikina Paleckio gynyba

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio, opozicijos politiko Algirdo Paleckio advokatas Algis Petrulis teigė, kad jo kliento suėmimą gali pratęsti maksimaliam laikui — trims mėnesiams. Apie tai jis sakė Sputnik Lietuva išskirtiniame interviu.

  "Tai jau garantija, nes šis teismas ... sakė, kad net negali galvoti apie kitas prevencines priemones, nes jis [Paleckis — Sputnik] ... gerai pažįsta rusų žmones", — teigė advokatas.

  Anot Petrulio, jo ginamasis laiko save nekaltu.

  Advokatas pažymėjo, kad pagal Lietuvos įstatymus teismas privalo paleisti įtariamąjį, jei nepavyksta surinkti faktų, patvirtinančių kaltinamojo kaltę. Tačiau, Petrulio manymu, Paleckio atveju neverta tikėtis jo išlaisvinimo.

  "Jei Generalinė prokuratūra pripažins, kad žmogų šiaip sau laikė daugiau nei metus, patys žinote, politiškai jiems tai nepalanku. Bet kokiu atveju, aš manau, kad medžiaga pateks į teismą", — sakė jis.

  Pasak Petrulio, teismas turi teisę asmenį laikyti suimtą 18 mėnesių.

  "Pas mus žmogus kaltas dėl to, kad manoma, jog gali turėti ryšių su rusais... Kol kas vienintelis [kaltinimas jam — Sputnik] tai, kad jis bendravo su rusais", — teigė advokatas.

  Petrulis pažymėjo, kad Žmogaus teisių taryba nesigilins į tyrimo eigą, todėl nereikia tikėtis, kad kreipimasis į šią struktūrą ką nors pakeistų.

  Paleckio byla

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

  Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo sausio 13-osios įvykiais ir bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (51)

  Dar šia tema

  Paleckio advokatas abejoja, kad prevencinė priemonė bus pakeista
  Kas valdo Lietuvą: liaudis ar verslas?
  Paleckis savo įkalinimą vadina "kerštu už domėjimąsi Sausio 13-osios byla"
  Tegai:
  Lietuva, advokatas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos