16:43 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)
  48

  Dabar TS-LKD frakcijos nariai ketina kreiptis į prezidentą Gitaną Nausėdą ir kolegas kaimyninėse valstybėse

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Šiandien Seimo TS-LKD frakcijos nariams Užsienio reikalų komiteto posėdyje nepavyko įtikinti kolegas balsuoti už nuostatas dėl elektros energijos iš Baltarusijos AE neįleidimo į Europos Sąjungos elektros rinką, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Šiandien Seimo Užsienio reikalų komitete buvo toliau svarstomas opozicijos siūlymas dėl Lietuvos pozicijos ES derybose su Baltarusija. Konservatoriai siūlė papildyti Lietuvos poziciją nuostata, kad ES lygiu būtų įtvirtinta bendra derybinė sąlyga dėl elektros nepirkimo iš Astravo AE. Pažymėta, kad opozicija reikalavo, jog visuose būsimuose ES susitarimuose su Baltarusija atsispindėtų Lietuvos pozicija dėl Astravo AE.

  Komitete atsisakius balsuoti dėl opozicijos projekto, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Emanuelis Zingeris ir Laurynas Kasčiūnas paliko posėdžių salę.

  "Valdantieji atmetė opozicijos siūlymą įsipareigoti imtis visų priemonių, kad būtų pasiekta bendra pozicija tarp kaimyninių šalių bei visos ES nepirkti ir neįsileisti nesaugios Astravo AE gaminamos elektros. Užsienio reikalų ministerija, palaikoma valdančiąją daugumą atstovaujančių Užsienio reikalų komiteto pirmininko ir narių, ir toliau nesirengia to daryti", — sakė Ažubalis.

  Jis taip pat pabrėžė, kad "valdančiųjų politinės valios ir veiklumo stoka sąlygojo tarnybinį aplaidumą, kurio pasekmėje, net svarbiausi mūsų sąjungininkai iš JAV administracijos nėra tinkamai informuoti apie Astravo AE keliamą pavojų regionui".

  "Nepaisant klausimo svarbos, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas ir Užsienio reikalų ministerija vietoje konstruktyvių diskusijų pasirinko klausimo vilkinimo ir atidėliojimo strategiją, o šiandienos posėdžio rezultatas rodo, kad ir toliau neketinama imtis aktyvių veiksmų, kad Europos Sąjungoje Lietuvos pozicija dėl elektros nepirkimo iš nesaugių elektrinių būtų išgirsta." — teigė Ažubalis.

  Dabar opozicija ketina kreiptis į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama užtikrinti, kad jų pozicija susilauktų reikiamos paramos. Be to, konservatoriai planuoja susitikti su savo kolegomis iš kaimyninių valstybių ir kreiptis į Europos liaudies partijos šeimai priklausančių politinių partijų vadovus.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Astravo atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuva reguliariai pareiškia, kad pasirinkta statybvietė yra nesaugi, o pats projektas kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

  Lietuvos valdžia mano, kad Astravo AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Lietuvos vadovybė nuolat įbaugina gyventojus "branduoline grėsme" ir rengia pratybas dėl galimos avarijos objekte.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, ir pateikė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Lietuvos vadovybė pripažino, kad Baltijos šalys kol kas nesugebėjo suformuoti bendros pozicijos energijos įsigijimo iš Astravo AE klausimu, o proga sustabdyti objekto statybą buvo praleista.

   

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  JAV pažadėjo nesikišti į Lietuvos ir Baltarusijos ginčą dėl Astravo AE
  Paleidus Astravo AE, Baltarusija gali sumažinti Rusijos dujų importą
  Lietuvos deputatai apkaltinti naudojimusi situacija su Astravo AE politinėje kovoje
  Tegai:
  ES, opozicija, Astravo AE, Astravas

  Svarbiausios temos