14:01 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Lukašenka teigė, kad Baltarusija turi bendradarbiauti su Rusijos Federacija ir kartu bendrauti su kitomis kaimyninėmis šalimis

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paragino Rusijos piliečius nežiūrėti į baltarusius kaip priešus, kurie atsuko Rusijai nugarą, pabrėždamas, kad Baltarusijos su jos ekonomika niekas nelaukia Europos Sąjungoje, rašo RIA Novosti.

  "Nereikia žiūrėti į mus kaip į priešus, atgręžusius į Rusiją nugarą. Štai Rusijos ambasadorius (Dmitrijus Mezencevas — Sputnik) per tą laiką (darbo Minske — Sputnik) nepastebėjo, kad Baltarusija kažkur gręžiotųsi. To niekada nebuvo ir nebus", — sakė Lukašenka ketvirtadienį Minske per susitikimą su Novgorodo srities gubernatoriumi Andrejumi Nikitinu.

  Jis pridūrė, kad Baltarusija nėra ypač laukiama Europos Sąjungoje, "nes kliūtis tam net ne Lukašenkos diktatūra, o ekonomika". Anot jo, jie gamina tuos pačius produktus kaip ir Baltarusija.

  "Niekas ten mums neleis patekti į rinką. Aš juos nuolat kritikuoju už tai. Nors mūsų produktai, jie tai supranta, daugeliu aspektų yra daug geresni nei jų. Tačiau jie neleidžia jiems patekti į rinką. Koks tuomet gali būti bendradarbiavimas su ES?" — tęsė Baltarusijos vadovas.

  Be to, Lukašenka atkreipė dėmesį į tam tikras patekimo į rinkas ir prekybos su Rusija problemas, tačiau išreiškė įsitikinimą, kad jos yra laikinos.

  "Mes išspręsime šiuos klausimus. Mes bent jau kalbame ta pačia kalba", — pridūrė jis.

  Lukašenka teigė, kad Baltarusija turi bendradarbiauti su Rusijos Federacija ir kartu bendrauti su kitomis kaimyninėmis šalimis.

  "Bet tai nereiškia, kad atsisėdome vienas prieš kitą ir žiūrime vienas į kitą... Mes taip pat turime pamatyti savo kaimynus regione, tą pačią Ukrainą, savo artimiausias — Lenkiją, Baltijos šalis ir visą Europos Sąjungą", — sakė jis.

  Savo ruožtu Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, Rusijos ir Baltarusijos tarpusavio integracija yra gana pažengusi.

  Tuo tarpu Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus teigė, kad dabar Minskui ir Maskvai nėra prasmės kurti, pavyzdžiui, vieną centrinį banką, nes tai yra ekonominės integracijos "viršūnė", jei šalys šiame etape nepasiekė "normalaus ekonominio bendradarbiavimo lygio". Jis taip pat pridūrė, kad pradiniame integracijos etape Rusija pateikė pasiūlymus, kurie Baltarusijai buvo visiškai nepriimtini.

  Dar šia tema

  Susitikime su Zelenskiu Lukašenka pavadino Ukrainą Rusija
  Lukašenka pasisakė apie Zelenskio ir Putino susitikimą NVS viršūnių susirinkime
  "Tai nenormalu": Lukašenka įvertino artėjančias NATO pratybas Baltijos šalyse
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos