08:11 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (66)
  164

  Teismai priima absoliučiai šališkus ir vienpusiškus sprendimus, nenagrinėdami pateiktų argumentų, tikina Klaipėdos miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas prisipažino esąs nusivylęs teisingumu, ypač dėl to, kad priimami "visiškai šališki sprendimai".

  Interviu "Sputnik Lietuva" jis sakė ketinantis kovoti toliau, net jei teks kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). Taip politikas sureagavo į Klaipėdos apygardos sprendimą atmesti jo apeliacinį skundą.

  "Teismas neištyrė mano iškeltų argumentų, objektyviai nevertino, o vertino vienašališką sprendimą. Peržiūrėtas baudos dydis, tačiau nepaisant to, nuo šiandien esu nusikaltėlis pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tokį sprendimą teismas priėmė šiandien. Nuo šiol 7,5 proc. Klaipėdos rinkėjų yra netiesioginiai nusikaltėliai, nes palaikė mane savivaldos rinkimuose", — sakė tarybos narys.

  Titovo teigimu, dabartinis teisingumas yra prieš Lietuvos piliečius, ypač prieš Klaipėdos gyventojus. Jis išreiškė viltį, kad ateityje pasikeis teismų sistema ir, pavyzdžiui, atsiras prisiekusiųjų teismai, kurie priiminės objektyvesnius sprendimus.

  "Tai yra absoliučiai politiškai motyvuotas baudžiamasis persekiojimas. Jiems būtina visiems parodyti, kad negalima atvirai reikšti savo nuomonės, atstovauti savo rinkėjams — šiandienos teisingumas parodė, kad mes neturime žodžio laisvės. Mes galime turėti Konstituciją, numatyti, kad kiekvienas turi teisę laisvai gauti ir skleisti informaciją, tačiau iš tikrųjų pavieniai teisėjai ir teisėjų kolegijos nusprendžia parodyti, kad neturime žodžio laisvės", — apibendrino jis.

  Ketvirtadienį, spalio 17 dieną, Klaipėdos apygardos teismas atmetė Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo apeliacinį skundą. Titovas prašė jį išteisinti ir iš naujo vertinti istorinius faktus bei byloje surinktus įrodymus. Jo manymu, pats prokuratūros įsikišimo faktas yra nepriimtinas.

  Kartu buvo atmestas ir prokuroro apeliacinis skundas. Prokuroras Simonas Genys prašė nuteistajam skirti griežtesnę bausmę — nuteisti lygtinai. Buvo reikalaujama skirti Titovui 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 2 metams.

  Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tik sumažino iki 10 tūkst. eurų baudą, kurią šių metų gegužę skyrė Klaipėdos apylinkės teismas už "partizanų vado" Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo niekinimą.

  Skandalas aplink Titovą tęsiasi jau daugiau nei metus. Viskas prasidėjo nuo to, kai politikas pasipiktino dėl Klaipėdos valdžios idėjos įamžinti mieste Ramanausko-Vanago atminimą. Lietuvoje "partizanas" laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau Titovas priminė, kad Vanagas galėjo prisidėti prie aštuonių tūkstančių civilių žmonių nužudymo, ir pateikė Sovietų teismo sprendimą.

  Ramanauskas-Vanagas Lietuvoje laikomas "nacionaliniu didvyriu", tačiau, daugelio ekspertų ir Lietuvos gyventojų manymu, jis nėra toks. Pagal 1957 metų Tarybinio teismo nuosprendį, "partizanas" buvo prisidėjęs prie nusikaltimų prieš civilius gyventojus, visų pirma, jis buvo apkaltintas aštuonių tūkstančių civilių sunaikinimu.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (66)

  Dar šia tema

  Titovas tiki, kad "Ramanausko byloje" viskas atsistos į savo vietas
  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Titovas: Lietuvoje rusakalbiai deputatai persekiojami dėl išgalvotų fobijų 
  Tegai:
  Lietuva, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos