12:07 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
  33

  Šalies prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad šis susitarimas padės apsaugoti JK gyvenančius Lietuvos piliečius

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda naująjį "Brexit" susitarimą pavadino "gera žinia" Europos Sąjungos narėms, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Nausėda dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame Europos vadovai patvirtino neseniai JK ir ES pasiektą "Brexit" susitarimą. Galutiniam susitarimo įgyvendinimui reikalingas Europos Parlamento ir Didžiosios Britanijos Parlamento ratifikavimas.

  Prezidentas teigė, kad Europos Sąjunga vienbalsiai sutarė, jog susitarimas paskatins konstruktyvų "Brexit" scenarijų, ginantį visos Bendrijos, taip pat ir Lietuvos, interesus.

  "Lietuvai itin svarbu ir toliau išlaikyti dinamiškus Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius saugumo, gynybos, finansų, ekonomikos, prekybos srityse. Šis sutarimas, jei jis bus patvirtintas Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės parlamento, svarbus ir tuo, kad jis leis užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, teises", — sakė prezidentas.

  Ketvirtadienį Europos Sąjunga ir Jungtinės Karalystės pasiekė kompromisą dėl "Brexit". Europos Komisijos vadovas Žanas-Klodas Junkeris tai pavadino "teisingu ir subalansuotu susitarimu", o Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paragino Parlamentą priimti dokumentą, kad galima būtų toliau "spręsti kitus klausimus".

  Президент Литвы Гитанас Науседа, архивное фото
  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

  Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES planuojamas spalio 31 dieną. Šalies ministras pirmininkas savo kalbose ne kartą yra pareiškęs, kad ketina išstoti iš ES, net be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Президент Литвы Гитанас Науседа, архивное фото
  Galutiniam "Brexit" įgyvendinimui trūksta tik Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės Parlamento ratifikavimo.

  Kai kurie ekspertai mano, kad po "Brexit" labiausiai nukentės valstybės, gyvenančios dotacijų iš Europos fondų sąskaita, tarp jų ir Baltijos šalys. Ekonomistas, politikos analitikas Aleksandras Nosovičius padarė prielaidą, kad Britanijos teritorijoje gyvenantys lietuviai, latviai ir estai "kietojo Brexit" atveju galėtų būti priverstinai deportuoti.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Ministras papasakojo apie Džonsono veiksmus nesant susitarimo su ES
  Europos Parlamentas įvardijo balsavimo pradžios dėl "Brexit" susitarimo sąlygą
  Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
  Tegai:
  Didžioji Britanija, ES, Brexit, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos