11:03 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Konservatorių lyderis mano, kad vyriausybė tik imituoja bendradarbiavimą su Seimu, jei nevykdo susitarimo

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis paragino ministrą pirmininką Saulių Skvernelį paaiškinti, kodėl nevykdomas nacionalinis susitarimas dėl gynybos finansavimo, pranešė partijos spaudos tarnyba.

  "Susitikimo su frakcija metu pats ministras pripažino, kad finansavimas neatitinka grėsmės valstybei lygio. Lietuva šiuo metu patiria vienas didžiausių grėsmių nacionaliniam saugumui nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tačiau nacionalinis susitarimas nevykdomas", — sakė Gabrielius Landsbergis.

  Pasak konservatorių lyderio, negalima pasitikėti vyriausybe, kuri siekia partijų susitarimo, tačiau net neketina vykdyti savo įsipareigojimų vienu svarbiausių klausimų — Lietuvos saugumo.

  "Padėjome parašus, o dokumentas bus tiesiog išmestas? Vyriausybė tik imituoja bendradarbiavimą su Lietuvos Seimu", — sakė Landsbergis.

  Seimo deputatai sutarė užtikrinti ilgalaikių gynybos poreikių tenkinimą ir nuosekliai didinti gynybos finansavimą — skirti ne mažiau kaip du procentus šalies BVP, taip pat laikytis krašto apsaugos asignavimų kasmetinio didinimo principo ir ne vėliau kaip 2030 metais pasiekti bent 2,5 procento šalies BVP.

  Prieš kurį laiką Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo NATO generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui padidinti valstybės gynybos išlaidas. Liepos mėnesį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad kitų metų gynybos biudžetas gali viršyti NATO nustatytą reikalavimą.

  Anksčiau gynybos ministras Raimundas Karoblis taip pat ragino padidinti gynybos finansavimą. Anot jo, dabartinės išlaidos sudaro tik 1,98 procento BVP.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek per metus padidėjo Lietuvos karinės išlaidos
  Daugiamilijoninė paskola — valstybės saugumui ar velniai žino kam?
  Prezidentūra: 2 proc. BVP gynybai bus, bet reikės skolintis
  Tegai:
  išlaidos gynybai, BVP, vyriausybė, konservatoriai

  Svarbiausios temos