11:30 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Pasak Gitano Nausėdos, Europos Sąjungos narės neturi vystytis dviem greičiais, todėl Suomijos ir Europos Komisijos pateikti siūlymai dėl nepakankamų tiesioginių išmokų žemės ūkiui nėra priimtini

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Europos Sąjungos biudžeto projekto 2021–2027 metams pasiūlymai dėl išmokų žemės ūkio sektoriui Lietuvai yra nepriimtini. Apie tai pareiškė šalies vadovas Gitanas Nausėda, praneša prezidento spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentas Europos Vadovų Tarybos posėdyje akcentavo sąžiningo ir subalansuoto ES biudžeto siekiamybę.

  "ES pirmininkaujančios Suomijos ir Europos Komisijos pateikti pirminiai siūlymai nėra priimtini Lietuvai, ypač dėl nepakankamų tiesioginių išmokų žemės ūkiui", — pabrėžė Nausėda.

  Pasak jo, Europos Sąjungos narės neturi vystytis dviem greičiais. "Būtina numatyti tinkamą sanglaudos, žemės ūkio politikos ir tokių ES darbotvarkės prioritetų kaip klimato kaita ir inovacijų plėtra finansavimą", — sakė prezidentas. 

  Oficialus Vilnius reguliariai kelia ES klausimą dėl Lietuvos ūkininkų diskriminacijos, susijusios su tiesioginėmis išmokomis. Nuo įstojimo į ES Lietuva gauna subsidijas, tačiau jų dydis yra mažesnis nei šalyse, kurios jau seniai buvo ES. Buvo teigiama, kad po septynerių metų laikotarpio išmokos bus tokios pačios, tačiau taip neįvyko.

  Europos Komisijos biudžeto pasiūlymai suteikia galimybę iki 2027 metų pasiekti maždaug 80% šių išmokų lygį. Vilnius, savo ruožtu, reikalauja, kad subsidijos pasiektų vidurkį.

  Dar šia tema

  Lietuvos ūkininkai skundžiasi vilkų išpuoliais prie namų
  Ūkininkams pradedama mokėti tiesioginių išmokų avansinė dalis
  Ūkininkai iš Italijos papasakojo apie Rusijos maisto prekių embargo pasekmes
  Tegai:
  ES, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos