20:30 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  20

  Regionų lyderiai priminė, kad šeštadienį Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas išsiuntė Europos Sąjungai laišką, kuriame prašė pratęsti "Brexit" terminą iki 2020 metų sausio 31 dienos

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Škotijos ir Velso ministrai Nikola Sturdžen (Nicola Sturgeon) ir Markas Dreikfordas (Mark Drakeford) pirmadienį laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską, prašydami pratęsti "Brexit", kad gautų galimybę aptarti ir surengti naują referendumą, rašo RIA Novosti.

  Sturdžen ir Dreikfordas priminė, kad šeštadienį Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas išsiuntė Europos Sąjungai laišką, kuriame prašė pratęsti "Brexit" terminą iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  "Mes norėtume pritarti šiam pratęsimo prašymui, kad nekiltų pavojus, jog Didžioji Britanija pasitrauks iš ES be susitarimo, kurį ratifikuotų ir ES, ir JK. Mūsų bendra nuomonė yra, kad Vestminsterio proceso galutinis rezultatas turėtų būti referendumas dėl narystės ES. Bet kokiu atveju būtina, kad būtų pakankamai laiko tinkamai išnagrinėti įstatymo projektą dėl išstojimo iš ES", — rašoma dviejų lyderių atviro laiško tekste.

  Sturdžen ir Dreikfordas pabrėžia, kad vyriausybės pateiktas įstatymo projektas susijęs su regionų valdžios institucijomis, o Velso ir Škotijos parlamentai turėtų turėti galimybę tinkamai išnagrinėti dokumentą.

  Antraštė ant Europos Komisijos pastato Briuselyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Be abejo, Europos Vadovų Taryba turi nuspręsti, kuriam laikui pratęsti terminą, bet mes norėtume, jog jis būtų pakankamai ilgas, kad JK būtų surengtas referendumas su galimybe balsuoti "likti ES", — pabrėžia regionų lyderiai.

  Europos Sąjunga pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario mėnesio, praneša "The Times", cituodama diplomatinius šaltinius.

  Panašios priemonės būtų galima imtis, jei Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui šią savaitę nepavyktų susitarti su Parlamentu.

  Remiantis ES numatytu atidėjimu, "Brexit" gali įvykti 1 arba 15 dienomis lapkričio, gruodžio arba sausio mėnesiais, jei susitarimas bus ratifikuotas nepasibaigus atidėjimo laikui.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos
  Britanijos vyriausybė atidėjo balsavimą dėl "Brexit" susitarimo
  Žiniasklaida: ES yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga, Borisas Johnsonas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos