02:38 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Japonams pasiūlyta ne tik įkurti internetinio banko būstinę Lietuvoje, bet ir lietuviškos produkcijos elektroninę platformą, padėsiančią Japonijai dar geriau pažinti Lietuvoje gaminamos produkcijos pasiūlą

   VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su didžiausios Japonijos elektroninės komercijos ir finansinių technologijų įmonės "Rakuten" vadovu Hirošiu Mikitaniu, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Šalies vadovas paskatino internetinio banko valdytojus apsvarstyti investavimo galimybes Lietuvoje — atidaryti verslo būstinę ir paslaugų centrą.

  Prezidentas akcentavo, kad didžiųjų Japonijos verslo kompanijų žengimas į Lietuvos rinką — natūralus šalių ekonominio bendradarbiavimo tąsos etapas. Jis yra itin svarbus, stebint aktyvėjančią šalių tarpusavio prekybą, bei Japonijai įteisinus laisvosios prekybos santykius su Europos Sąjunga.

  "Japonija yra pagrindinė mūsų partnerė Azijos regione. Prekyba tarp Lietuvos ir Japonijos sparčiai auga. Aktyviai domimasi mūsų šalimi, jos produkcija, sudaromomis galimybėmis verslui, tad svarbu ne tik plėtoti esamus bendradarbiavimo formatus, bet ir ieškoti inovatyvių būdų suartinti mūsų šalių verslus ir sinergizuoti jų veiklą", — sakė Nausėda.

  Japonams pasiūlyta ne tik įkurti internetinio banko būstinę Lietuvoje, bet ir lietuviškos produkcijos elektroninę platformą, padėsiančią Japonijai dar geriau pažinti Lietuvoje gaminamos produkcijos pasiūlą.

  Prezidentas pristatė palankias sąlygas Lietuvoje finansinių technologijų plėtrai, taip pat galimybę Japonijos kompanijoms Lietuvoje žengti pirmuosius žingsnius į Europos Sąjungos rinką.

  "Rakuten" yra didžiausia Japonijos elektroninės komercijos įmonė ir didžiausias internetinis bankas Japonijoje.

  Prezidentas su pirmąja ponia Diana Nausėdiene lankosi Japonijos sostinėje Tokijuje, kur yra pakviesti į Imperatoriaus žengimo į sostą ceremoniją. 

  Dar šia tema

  Nausėda pristatė planą, kaip neįsileisti "nesaugios" Astravo AE elektros
  Nausėda įvertino naują JK ir ES "Brexit" susitarimą
  Nausėda dalyvavo kardinolo Sigito Tamkevičiaus padėkos Mišiose
  Tegai:
  Lietuva, Japonija

  Svarbiausios temos