14:16 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas

  Lietuva atšauks iš Rusijos šalies ambasadorių

  © Sputnik / Dmitry Dubinsky
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas bus atšauktas kitų metų sausio viduryje, galimi kandidatai į šias pareigas kol kas neskelbiami

  VILNIUS, spalio 21— Sputnik. Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas bus atšauktas kitų metų sausio viduryje, praneša leidinys "Ekspress nedelia" su nuoroda į Užsienio reikalų ministerijos teikimus vyriausybei.

  Taip pat pasikeis ambasadorė UNESCO Irena Vaišvilaitė ir respublikos atstovas prie NATO Vytautas Leskevičius. Jie bus atšaukti atitinkamai gruodžio 20 ir vasario 17 dienomis.

  Lietuvos diplomatiniai atstovai bus pakeisti per kelis mėnesius, pasibaigus jų kadencijai. Galimi kandidatai į jų vietas vis dar nežinomi.

  Prezidentas skiria ir atšaukia ambasadorius Lietuvoje Vyriausybės siūlymu ir pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

  Motuzas atstovauja Lietuvai Rusijoje nuo 2015 metų. Prieš tai, nuo 2006 iki 2011 metų, jis buvo ambasadoriumi Švedijoje.

  Anksčiau Lietuvos ambasadorius buvo skandalo dėl Šengeno vizos išdavimo rusui iš Maskvos centre, kuris tariamai davė kyšį už tai. Motuzas buvo laikinai atšauktas. Oficiali tokio Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sprendimo versija skelbė, kad tariamai Baltijos diplomatinės atstovybės darbuotojai sulaukė grasinimų paskelbus nuosprendį dėl 1991 metų sausio 13 -osios įvykių Vilniuje byloje, o ambasadorius buvo iškviestas "konsultacijoms" dėl "pažeidžiamumo".

  Nepaisant to, netrukus paaiškėjo, kad Motuzas neva užsiima prekyba poveikiu. Tačiau tada jo statusas byloje buvo pakeistas, o po patikrinimo jis grįžo į Maskvą.

  Vėliau Vilniaus apygardos prokuratūra nerado įrodymų apie galimą įtaką Lietuvos ambasadoriui.

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius Rusijoje grįš į Maskvą po patikrinimo
  Lietuvių mokykla Maskvoje paminėjo Mokslo ir žinių dieną
  Motuzas įvertino rinkimus į Maskvos miesto dūmą
  Tegai:
  Remigijus Motuzas, ambasadoriai

  Svarbiausios temos