12:46 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Gaisras Alytuje, archyvin' nuotrauka

  TS-LKD paragino patraukti Aplinkos apsaugos departamentą atsakomybėn už gaisrą Alytuje

  © Photo: Facebook / Lietuvos kariuomenė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (57)
  3610

  Jei Generalinė prokuratūra pradės ikiteisminį tyrimą, Aplinkos apsaugos departamento atsakingiems pareigūnams ir vadovams gresia iki aštuonerių metų kalėjimo

  VILNIUS, spalio 22 – Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas reikalauja atlikti tarnybinį patikrinimą dėl Aplinkos apsaugos departamento agentūros atsakingų pareigūnų ir vadovų veiklos bei galimo aplaidaus tarnybinių pareigų atlikimo, kuris galėjo sąlygoti gaisrą Alytaus regione, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Jei bus patvirtintas Lietuvos baudžiamojo kodekso 229 straipsnio "Dėl tarnybinių pareigų neatlikimo" ir 270 straipsnio "Dėl aplinkos apsaugos ar gamtos išteklių naudojimo" taisyklių pažeidimas, Generalinė prokuratūra pradės ikiteisminį tyrimą.

  Bendrovės "Ekologostika", kurios sandėlyje kilo gaisras, savininkas patvirtino, kad joje buvo laikoma daugiau kaip 1800 naudotų padangų, ir kad anksčiau taip yra kilę gaisrų.

  Leidimas, išduotas įmonei, leidžia tvarkyti iki 2 tūkst. tonų naudotų padangų. Preliminariais duomenimis, maksimali kvota galėjo būti išnaudota.

  Praėjusią savaitę Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilo didžiulis gaisras. Dega apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisras buvo lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba toliau. 

  Alytuje ir jo rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti pavojų sveikatai ir netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.  

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (57)

  Dar šia tema

  Kaune padidėjo oro užterštumo lygis, galimai, dėl gaisro Alytuje
  Padėtis Alytuje: gamykloje dirba ugniagesiai, vietomis fiksuojama padidėjusi oro tarša
  Konservatoriai inicijuoja neeilinį posėdį dėl situacijos Alytuje ir jo apylinkėse
  Tegai:
  gaisras, Alytus, Aplinkos apsaugos departamentas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos