08:17 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  172

  Tokio plataus masto Amerikos kariuomenės perkėlimo į Europą nebuvo jau seniai. Karinių kontingentų veikla prie Rusijos sienų kelia nerimą Maskvoje, sako ekspertas Jurijus Kotenokas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Vyriausiasis portalo "Segodnya.ru" redaktorius, karinis apžvalgininkas, Donbaso analitinės tarnybos narys Jurijus Kotenokas interviu Sputnik  radijui padarė prielaidą, kad tokiu būdu JAV, atgabendamos į Lietuvą sunkiąją techniką, demonstruoja savo jėgą šiaurės vakarų kryptimi.

  "Šiuo metu Rusija imasi atsakomųjų priemonių šiai grėsmei, kuri, be abejo, kyla šalia mūsų sienų ir kelia tam tikrų problemų, neutralizuoti, nes lankas nuo Baltijos iki Juodosios jūros juosia mūsų sienas, o NATO valstybių, visų pirma JAV, narių kontingentai neišvengiamai traukiasi ten. Ir, beje, tokio JAV kariuomenės perkėlimo į Europą iš kontinentinės Amerikos nebuvo jau senokai po NATO bloko išplėtimo į rytus", — sakė Kotenokas.

  Anot eksperto, Maskva aljanso veiksmus laiko nepriimtinais.

  "Tai karinis-politinis žaidimas, čia nėra nieko naujo, bet, deja, pirmiausia tai kelia grėsmę Rusijos saugumui", — apibendrino ekspertas.

  Pirmadienį į Lietuvą atvyko JAV rotacinių pajėgų technika. Atvyko bataliono dydžio vienetas, kurį sudaro apie 500 JAV kariškių, taip pat maždaug 100 vienetų sunkiosios technikos, įskaitant 30 tankų "Abrams" ir daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų "Bradley".

  Lietuvoje treniruosis JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko1-asis batalionas, kuris dislokuotas Fort Hoode, Teksaso valstijoje.

  Spalio 14 dieną į Lietuvą  pratyboms  atskrido   pirmieji JAV kariai — dalis bataliono dydžio vieneto, kuriame tarnaus per 500 JAV Sausumos pajėgų karių.  Į Lietuvą  JAV Sausumos pajėgų kariai atvyksta kaip operacijos "Atlanto ryžtas" dalis ir treniruosis čia iki kitų metų pavasario.

  NATO šalys nuolat skelbia galimą "Rusijos grėsmę" ir kalba apie būtinybę "sutramdyti" Rusiją. Be to, kaip ne kartą buvo pažymėta Maskvoje, Šiaurės Atlanto aljansas puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o pareiškimai apie galimą "Rusijos agresiją" naudojami tik tam, kad aljanso pajėgos būtų kuo arčiau Rusijos Federacijos sienų.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. Kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
  Ekspertas: JAV turėtų šimtą kartų pagalvoti, prieš provokuodamos Rusiją pratybomis
  Ekspertas: Lietuvos vadovybei reikia JAV karinės bazės, kad išlaikytų valdžią
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, karinė technika, JAV

  Svarbiausios temos