21:58 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Lietuvos vadovas tapo vienu iš 200, pakviestų į 126-ojo Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremoniją

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Šalies vadovas Gitanas Nausėda su sutuoktine Diana Nausėdiene dalyvavo šventinėje Japonijos Imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonijoje, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Президент Литвы Гитанас Науседа с супругой Дианой Науседене прибыли на церемонию восхождения на трон императора Японии, архивное фото
  Lietuvos Respublikos Prezidentas
  Gitanas Nausėda su Diana Nausėdiene Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremonijoje

  Naruhito yra 126-asis Japonijos imperatorius. Į jo inauguracijos ceremoniją buvo pakviesti beveik 200 pasaulio valstybių vadovai ir diplomatinių misijų atstovai.

  Lietuvos vadovas pasveikino Imperatorių ir išklausė jo inauguracijos kalbą.

  "Linkime imperatoriui, garbingam Chrizantemų sosto atstovui, kurti ir puoselėti klestinčią Japoniją. Tegul jo valdymo laikotarpis – Harmonijos era – įsimena šalies atvirumu pasauliui, taikos, dialogo ir laisvės idėjų sklaida", – sakė prezidentas.

  Nausėda, sveikindamas Japonijos imperatorių, pasidžiaugė glaudžiais abiejų šalių istoriniais ir kultūriniais ryšiais bei priminė imperatoriaus Akihito vizitą Lietuvoje 2017 metais.

  Торжественная церемония восхождения на трон императора Нарухито, Токио
  Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremonija

  Kitą dieną šalies vadovas susitiks su Parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu Hirofumiu Nakasone, Lietuvos garbės konsulais.

  Jo dienotvarkėje taip pat numatytas lankymasis Lietuvos ir Japonijos verslo forume bei susitikimas su Japonijos korporacijų, planuojančių investicijas Lietuvoje, vadovais.

  Pirmoji ponia lankysis Keio universitete, Retų ir nediagnozuotų ligų centre, Medicininių tyrimų ir plėtros agentūroje bei Lietuvos dizainerių ir kūrybinių industrijų savaitės renginyje.

  Anksčiau Nausėda susitiko su Japonijos ministru pirmininku Šinzo Abe. Susitikime politikai aptarė politinius bei ekonomikos klausimus. Prezidentas taip pat pasinaudojo proga informuoti Japonijos ministrą pirmininką ir apie Astravo atominės elektrinės keliamą "grėsmę" Lietuvai.

  Apsilankymas Japonijoje yra pirmasis Lietuvos prezidento darbo vizitas šioje šalyje nuo 2001 metų.

  Dar šia tema

  Šimtas dienų ant Gerovės valstybės arkliuko: kaip sekasi Nausėdai prezidento poste
  Lietuva tikisi tapti Japonijos verslo tiltu į ES rinką
  Tegai:
  Japonija, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos