23:55 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)
  161

  Nuotraukoje Lietuvos opozicijos politikas Algirdas Paleckis yra teismo posėdyje ir atrodo nepaprastai sulysęs

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Internete pasirodė išvargusio opozicijos politiko, buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio nuotrauka.

  Nuotrauką savo "Facebook" puslapyje paskelbė istorikas Aleksandras Diukovas.

  Algirdas Paleckis teismo posėdyje

  Antradienį Kauno apygardos teismas svarstys galimybę pratęsti Paleckio, jau metus kalėjusio dėl įtarimo "šnipinėjimu Rusijos naudai", suėmimą. Anksčiau su tokiu prašymu į teismą kreipėsi Generalinė prokuratūra. Kokiam terminui prašoma pratęsti Paleckio suėmimą, nurodyta nebuvo. Anksčiau tokiose paraiškose buvo nurodytas ir buvo patenkintas 3 mėnesių terminas.

  Paskutinis suėmimo pratęsimo terminas baigiasi spalio 26 dieną.

  Anksčiau Paleckio advokatas Algis Petrulis suabejojo, ar Paleckiui pakeis kardomąją priemonę. Jis priminė, kad Paleckis yra kalinamas beveik metus ir pagal Lietuvos įstatymus jis gali būti areštuotas iki 18 mėnesių, po to byla turi būti arba perduota teismui, arba nutraukta.

  Pats politikas anksčiau pareiškė apie sveikatos buklės pablogėjimą kalėjime ir smarkų svorio metimą.

  Teismo posėdžio išvakarėse Baltijos šalių sostinėse vyko piketai Paleckio palaikymui. Rygoje ir Taline protestuotojai susirinko prie Lietuvos ambasadų pastatų.

  Paleckio byla

  Pernai gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

  Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo sausio 13-osios įvykiais ir bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)

  Dar šia tema

  Paleckio advokatas abejoja, kad prevencinė priemonė bus pakeista
  Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą su prašymu pratęsti Paleckio suėmimą
  Paleckio advokatas paaiškino, kodėl norima pratęsti politiko suėmimą
  Tegai:
  internetas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos