04:48 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Slapto balsavimo metu buvo išduoti 79 biuleteniai, iš jų jau po balsavimo 11 buvo pripažinti negaliojančiais

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Seimas nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš Seimo pirmininko pareigų, skelbia Seimo spaudos tarnyba.

  Seimas slapto balsavimo  metu nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų.

  Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad slapto balsavimo metu išduota biuletenių — 79, rasta biuletenių — 79, iš jų galiojančiais pripažinti 68, negaliojančiais — 11.

  Už nutarimą "Dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo iš Seimo Pirmininko pareigų" balsavo 63, prieš buvo 5.

  Seimo statuto 218 straipsnyje įtvirtinta, kad sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Nutarimas nepriimtas.

  Pagal Statuto 217 straipsnį Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.

  Šiandien vyko pakartotinis balsavimas šiuo klausimu. Pirmasis, kuris vyko prieš savaitę, buvo pripažintas neteisėtu, nes tada buvo nepatvirtina balsų skaičiavimo komisija. Tą kartą didžioji dalis valdančiosios daugumos paliko Seimo posėdžių salę, savo balsą atidavė vos 11 parlamentarų.

  Pagal naują koalicijos susitarimą Seimo pirmininko postas turėjo atitekti Socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą, o kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš "valstiečių" gretų. Iškart kilus skandalui Seimo pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų.

  Tegai:
  balsavimas, Seimas, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos