00:54 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  218

  Šustauskas pažymėjo, kad opozicijos politikui kol kas nepareiškė jokių kaltinimų, nes tiesiog neturi ką pareikšti

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Tik silpna valstybė gali laikyti neleisvėje nekaltą žmogų, interviu Sputnik Lietuva sakė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas.

  Taip jis pakomentavo opozicijos politiko buvusio Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio, kuris laikomas kalėjime nuo praėjusio rudens dėl įtarimų "šnipinėjant Rusijos naudai", bylą.

  "Žudikai paleidžiami pagal rašytinį pasižadėjimą, o čia laiko jau metus ir nieko nepareiškė. Jei kaltas, tegul teisia, jei ne, tada paleiskite. Tik silpna valstybė gali sulaikyti nekaltą žmogų. Turbūt nėra ko jam pareikšti. Aš tokių dalykų nesuprantu, kai jie sako, kad [mes] esame demokratinė valstybė, — aš nematau jokios demokratijos", — sakė Šustauskas.

  Jis taip pat sureagavo į konservatoriaus, Seimo nario Arvydo Anušausko pasisakymą, kai jis sukritikavo tuos, kurie palaiko Paleckį. Anot Lietuvos politiko, tai yra "Kremliaus politikos palaikytojai".

  Šustauskas paragino nekreipti jokio dėmesio į Anušauską, nes jis "šiuo metu pasirinko kitą pusę ir dainuoja kitokią dainą".

  Antradienį Kauno apygardos teismas nagrinėja generalinio prokuroro prašymą pratęsti Paleckio suėmimą. Anksčiau šis laikotarpis buvo pratęsiamas daugiausia trim mėnesiais.

  Teismo dieną istorikas Aleksandras Djukovas paskelbė Paleckio, kuris atrodo labai išsekęs, nuotrauką. Pats opozicijos politikas tvirtino, kad jo sveikata pablogėjo.

  Kalėdamas Paleckis parašė keletą laiškų, juos paskelbė vienas lietuviškas portalas. Viename iš jų opozicijos politikas teigė, kad valdžia jam atkeršijo už jo susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl jo bendravimo su rusais.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Paleckio advokatas paaiškino, kodėl norima pratęsti politiko suėmimą
  Ekspertas: VSD pasakomis apie Paleckio "kaltę" gali tikėti tik siaurapročiai
  Latvijoje ir Estijoje vyko Paleckio palaikymo akcijos
  Tegai:
  Vytautas Šustauskas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos