09:10 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (467)
  37

  Pasak energetikos ministro, bus ieškoma sprendimų tam, kad Astravo AE elektra nepatektų į visų Baltijos šalių rinką

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Bus imtasi visų priemonių, kad statomos Astravo AE elektra nepatektų į šalį ir pas kaimynus — Latviją ir Estiją, pareiškė Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Apie tai praneša "Parlamentskaja gazeta".

  "Tikslas, kad nė viena kilovatvalandė nepatektų į mūsų elektros energijos biržą ir jeigu reikės, imsimės visų reikiamų instrumentų. Kokie jie galėtų būti, šiai dienai galutinai negalėčiau pasakyti — mes tiesiog sekame situaciją ir imamės tokių priemonių, kokios reikalingos tam laikmečiui ir tai situacijai", — aiškino Lietuvos energetikos ministras.

  Pasak jo, reikės "ieškoti sprendimų tam, kad Astravo atominės elektrinės elektra nepatektų į visų Baltijos šalių rinką".

  "Ar tai pavyks, ar nepavyks, ir kokiu procentu pavyks — šiandien neprognozuočiau", — pasakė Vaičiūnas.

  Anksčiau Tokijuje viešintis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiguodė Japonijos ministrui pirmininkui Šinzo Abei dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  "Pasaulis turi pasimokyti iš Fukušimos ir Černobylio tragedijų, turime tobulinti priemones, užtikrinančias branduolinės energetikos saugą, ir aktyviai veikti tarptautinėje erdvėje, atstovaudami ne tik mūsų regiono, ES, bet ir viso pasaulio žmonių teisei į saugią kaimynystę", — teigė prezidentas.

  Tuo tarpu Lietuva, kuri Europos Komisijos prašymu uždarė Ignalinos AE, planavo, padedama Japonijos ir JAV, toje pačioje vietoje pastatyti naują atominę elektrinę, naudojant Fukušimos tipo reaktorių. Brangus projektas žlugo, nes galimi partneriai — Lenkija, Latvija ir Estija — atsisakė jame dalyvauti. Baltarusijos atominė elektrinė panaikino šio projekto ekonominę prasmę.

  Lietuvos politikai teigia, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui. Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Astravo AE sėkmingai išlaiko visus testavimus nepalankiausiomis sąlygomis ir laikosi TATENA rekomendacijų.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (467)

  Dar šia tema

  Lietuvoje papasakota apie požiūrį į ES sutartį su Minsku dėl Astravo AE
  Nausėda pristatė planą, kaip neįsileisti "nesaugios" Astravo AE elektros
  Opozicijai nepavyko "prastumti" nuostatos dėl Astravo AE elektros nepirkimo ES
  Ekspertas: Lietuvos planai užkirsti kelią energijai iš Astravo AE nerealūs
  Nausėda Japonijoje pasakojo apie Astravo AE keliamą "grėsmę"
  Tegai:
  Žygimantas Vaičiūnas, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos