07:59 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Londonas, archyvinė nuotrauka

  Britanijos vyriausybė atsisako aptarti "Brexit" susitarimą

  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)
  14 0 0

  Antradienį deputatams atsisakius "Brexit" įstatymo projekto per tris dienas, kaip to reikalavo ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, ministrų kabineto vadovas sustabdė šio dokumento aptarimą

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė aptarti su opozicija "Brexit" susitarimo sudarymo laiką ir pristatė parlamento darbotvarkę iki savaitės pabaigos, pagal kurią parlamentarai diskutuos vidaus ir ekonomikos klausimais, rašo RIA Novosti.

  Antradienį deputatams atsisakius "Brexit" įstatymo projekto per tris dienas, kaip to reikalavo ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, ministrų kabineto vadovas sustabdė šio dokumento aptarimą. Leiboristų lyderis Džeremis Korbinas paragino vyriausybę bendradarbiauti su opozicija ir sudaryti priimtiną diskusijų grafiką dėl "Brexit" susitarimo. Pagal tvarką Bendruomenių rūmų vadovas turėjo paskelbti tolesnių posėdžių darbotvarkę, kurią nustato Ministrų kabinetas

  "Trečiadienį parlamentarai toliau svarstys karalienės sosto kalbą (susijusią su šalies vidaus reikalais). Klausyme daugiausia dėmesio bus skiriama NHS nacionalinei sveikatos priežiūros sistemai. Karalienės sosto kalba bus aptariama ketvirtadienį. Bendruomenių rūmai penktadienį nesėdi", — sakė rūmų prezidentas Jokūbas Viljamas Reesas-Moggas.

  Atsakydama į jo pareiškimą, Bendruomenių rūmų "šešėlinė" lyderė Valerie Vaz pakartojo Korbino raginimą bendradarbiauti ir nurodė, kad norint patvirtinti susitarimo tekstą, reikia susitarti dėl grafiko, kuris tiktų visiems.

  Europos Sąjunga ir Britanija praėjusį ketvirtadienį, po kelių savaičių intensyvių ir nelengvų derybų, susitarė dėl atnaujinto sandorio dėl "Brexit" sąlygų, tada jį patvirtino 27 likusių ES šalių vadovų viršūnių susitikimas, ir dabar jį turi ratifikuoti Didžiosios Britanijos parlamentas, nuo to priklauso būsimas šalies ir sąjungos "skyrybų" likimas.

  Tačiau balsavimas Jungtinėje Karalystėje, įvykęs šeštadienį, nedavė rezultatų, kaip ir tas, kas galėjo įvykti pirmadienį.

  Edinburgas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Ankstesnę susitarimo versiją tris kartus atmetė Didžiosios Britanijos deputatai, dėl to šalies pasitraukimo iš sąjungos terminas buvo atidėtas nuo šių metų kovo 29 dienos spalio 31 dienai. Dabar Britanija prašo dėl naujo atidėjimo termino — iki sausio pabaigos. Sprendimą dėl jo suteikimo turėtų priimti Europos Sąjungoje likusių šalių vadovų susitikimas. Iki spalio 31 dienos kol kas nesuplanuoti nauji ES valstybių vadovų susitikimai.

  Šalies pasitraukimas iš sąjungos be susitarimo dėl šių "skyrybų" sąlygų abiem pusėms kelia rimtų ekonominių padarinių, nes šaliai nuo jos atsiskyrimo nuo ES momento jau nebebus taikomos Europos Sąjungos normos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)

  Dar šia tema

  "Brexit" atveju Džonsonas ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su ES
  Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos
  Žiniasklaida: ES yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario
  Tegai:
  Borisas Džonsonas, Brexit

  Svarbiausios temos