15:43 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Spalio 21–24 dienomis Zelenskis lankosi Japonijoje, kur dalyvavo imperatoriaus Naruhito inauguracijos ceremonijoje

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis susitikimo su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieru sakė, kad Ukraina atliko savo vaidmenį "Normandijos ketverto" darbo atnaujinime, ir tikisi, jog artimiausiu metu bus surengtas jo vadovų susitikimas, rašo RIA Novosti.

  Spalio 21–24 dienomis Zelenskis lankosi Japonijoje, kur dalyvavo imperatoriaus Naruhito inauguracijos ceremonijoje. Anot Ukrainos vadovo spaudos tarnybos, planuojami keli dvišaliai Ukrainos prezidento susitikimai su užsienio šalių lyderiais.

  "Ukraina atliko savo darbą, kad būtų atnaujintas "Normandijos ketverto" darbas. Tikimės artimiausiu metu surengti "Normandijos ketverto" lyderių susitikimą, nes visos kliūtys pašalintos", — Ukrainos vadovo spaudos tarnyba cituoja Zelenskio žodžius.

  Kaip pažymėta, šalys aptarė situaciją Donbase.

  "Pasiekti taiką Donbase ir baigti kraujo praliejimą yra absoliutus mano ir mano komandos prioritetas. Esu nuoširdžiai dėkingas už pastangas politiškai ir diplomatiškai išspręsti Donbaso karą, už nuolatinį dėmesį Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimo klausimui", — sakė Zelenskis

  Tuo tarpu pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo,  Maskva nemato situacijos pokyčių Kijeve, kuriais būtų prisidedama rengiant "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimą dėl taikos Donbase.

  Padėtis Ukrainoje

  2014 metų pavasarį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje.

  JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Kai kurios Vakarų šalys, tarp jų ir Lietuva, teikia karinę paramą Kijevui. Vasarį Lietuvos valdžia ketino Ukrainai nemokamai perduoti šaudmenis, skirtus sovietmečiu pagamintiems šaulių ginklams — automatams ir kulkosvaidžiams.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad ginklų tiekimas Ukrainai gali lemti tolesnę konflikto eskalaciją.

  Dar šia tema

  Europą sukrėtė Porošenkos elgesys, paskelbė Zelenskis
  Zelenskio vizitas į JAV Ukrainos biudžetui atsiėjo 300 tūkst. dolerių
  "Parduota!": internete išjuoktas Zelenskis, Latvijos Seime žaidęs su plaktuku
  Tegai:
  Japonija, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos