15:54 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Energetikos memorandume numatytas bendradarbiavimas SGD rinkoje bei branduolinių elektrinių eksploatavimo nutraukimo ir išmontavimo srityse

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Trečiadienį, spalio 23 dieną, Tokijuje energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Sugawara Issu pasirašė bendradarbiavimo energetikos projektuose susitarimą.

  Apie tai praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba. Dvišalė sutartis buvo pasirašyta dalyvaujant prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos ir Japonijos verslo forume.

  Sutartimi siekiama sustiprinti bendradarbiavimą branduolinių elektrinių eksploatavimo nutraukimo ir išmontavimo srityse, suskystintųjų gamtinių dujų rinkoje, inicijuoti ir plėtoti bendrus atsinaujinančiųjų energijos šaltinių, energijos taupymo, saugojimo ir kaupimo technologijų projektas.

  "Abi pusės yra suinteresuotos praktiniais ryšiais energetikoje. Lietuva įgyvendina svarbius ir sudėtingus energetinius projektus, kuria inovacijoms palankią aplinką, todėl būtent Lietuvoje galima pritaikyti pažangias Japonijoje kuriamas technologijas. Mūsų kompanijos, sukaupusios solidžią patirtį, kuriančios inovacijas ir aktyviai dalyvaujančios ES rinkoje, gali tapti patikimais partneriais Japonijos verslui įsitvirtinant tiek regiono, tiek ES energetikoje“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Šiuo metu Lietuvos prezidento delegacija vieši Japonijoje. Šiandien prezidentas apsilankė Lietuvos ir Japonijos verslo forume, kuriame sakė atidarymo kalbą gausiai susirinkusiai verslo bendruomenei. Po konferencijos atidarymo oficialiosios dalies šalies vadovas ir energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su Japonijos kompanijų "Hitachi", "Toshiba" ir "Tepco" atstovais. Verslo kompanijoms pristatytos Lietuvos verslo ekosistemos vertės, jos pakviestos apsvarstyti konkrečias investavimo galimybes energetikos ir transporto infrastruktūros srityse Lietuvoje.

  Anksčiau Nausėda susitiko su Japonijos ministru pirmininku Šinzo Abe. Susitikime politikai aptarė politinius bei ekonomikos klausimus. Prezidentas taip pat pasinaudojo proga informuoti Japonijos ministrą pirmininką ir apie Astravo atominės elektrinės keliamą "grėsmę" Lietuvai.

  Apsilankymas Japonijoje yra pirmasis Lietuvos prezidento darbo vizitas šioje šalyje nuo 2001 metų.

  Dar šia tema

  Nausėda su sutuoktine dalyvavo Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremonijoje
  Ekspertas: Japonija niekada nepamirš Lietuvos "fejeriškos nesėkmės" su AE
  Pirmoji šalies ponia Japonijoje susitiko su Lietuva besidominčiais moksleiviais
  Tegai:
  energetika, Japonija, Lietuva

  Svarbiausios temos