06:54 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Karo politikos analitikas Andrejus Koškinas tiki, kad Vašingtonas toliau eskaluoja militaristinę psichozę NATO rytiniame flange, siekdamas pabloginti ten esančių šalių santykius

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Karo politologas, Rusijos ekonomikos Plechanovo universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad Amerikos kontingento dislokavimas Lietuvoje greičiausiai pablogins Vilniaus ir Minsko santykius.

  "Tikriausiai JAV, ir konkrečiai NATO blokas, kuris nuolat kalba apie "Rusijos agresiją" ir apie kažkokis veiksmus, skirtus apsaugoti Europos žemyno gyventojus, iškėlė sau tokį tikslą. Panašūs veiksmai buvo, yra ir, deja, bus, juolab, kad tokia atmosfera išsilaikys iki 2020 metų", — sakė interviu Sputnik Lietuva Koškinas.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pavedė Saugumo tarybai ir Gynybos ministerijai parengti priemones, skirtas reaguoti į sunkiosios karinės technikos ir JAV kariuomenės dislokavimą Lietuvoje.

  JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas Lietuvoje treniruosis iki kitų metų pavasario.

  Konkrečius pasiūlymus Baltarusijos prezidentui ketinama pateikti kitos savaitės pradžioje.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos ir Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai augančia "Rusijos grėsme".

  Sputnik Lietuva rašė, kad Baltarusijos prezidentas skelbė, jog valstybei susirūpinimą kelia kitą pavasarį planuojamos "Defender Europa 2020" pratybos, kurios bus didžiausios aljanso pratybos Europoje per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

  Kaip pažymėjo Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Tegai:
  NATO, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos